Український атлет Владислав Гераскевич провів мовчазний протест проти російської агресії стосовно України на Олімпіаді-2022.
Міжнародний олімпійський комітет вирішив не карати українського скелетоніста Владислава Гераскевича.
Політичні демонстрації під час Олімпійських ігор заборонені – це прописано в правилах олімпійської хартії МОК.
Однак у хартії також сказано, що “метою олімпійського руху є служіння спорту гармонійному розвитку людства, просування миру та піклування про збереження людської гідності”.
«Коли цей випадок стався позаминулої ночі, ми поговорили з командою та спортсменом і пояснили йому ситуацію. У своєму останньому заїзді він пішов без цього [без мовчазного протесту]. Він розумів. Ми всі хочемо миру, але всі погодилися, і спортсмени погодилися, поле для гри та подіум — не місце для будь-яких заяв», — пояснив Марк Адамс, офіційний представник МОК.
Нагадаймо, що на Олімпіаді-2022 11 лютого розпочався другий змагальний день у чоловічому скелетоні. Учасники мали виступити у третьому заїзді, який став визначальним: топ-20 найкращих відбиралися у фінальний.
За підсумками першого змагального дня українець Владислав Гераскевич посідав 16-е місце і мав високі шанси на потрапляння у топ-20: його перевага над 21-м місцем складала 0.67 секунд.
Водночас Гераскевич втратив одну позицію за підсумками третього заїзду – його випередив британець Маркус Ваятт, але втримався у топ-20, посівши 17-е місце перед останнім заїздом.
Закінчивши свій виступ, Гераскевич, йдучи повз камери, влаштував мовчазний протест, підготувавши звернення до телеглядачів.
Він продемонстрував напис на плакаті “Ні війні в Україні”.
“Це моя позиція. Ніяка нормальна людина не хоче війни, і я також нормальна людина й не хочу війни. Я хочу миру в своїй державі й не хочу, щоб якісь люди загинули через війну”, про це він повідомив у коментарі «Суспільному».
Раніше повідомили, що збірна України не виступить у командних змаганнях фристайлістів з лижної акробатики через позитивні тести на коронавірус одразу в трьох спортсменів.
Напередодні змагань позитивні тести на COVID-19 здали Дмитро Котовський, Олександр Окіпнюк та Анастасія Новосад.
Таким чином у складі збірної залишилося лише двоє здорових спортсменів – олімпійський чемпіон Олександр Абраменко та Ольга Полюк. Для участі в командних змаганнях необхідно мати у складі троє фристайлістів.
У Пекіні медалі у командних змаганнях будуть розігруватися вперше на Олімпіадах. У турнірі мали взяти участь вісім команд. Він розпочнеться сьогодні о 13:00 за київським часом.
Збірна України була у міксті одним із головних претендентів на медалі. У нинішньому сезоні Абраменко, Котовський та Новосад двічі здобували бронзу на етапах Кубка світу. З виступом фристайлістів у цій дисципліні були пов’язані найбільші сподівання України на медаль на Олімпійських іграх-2022.
8 лютого Український фристайліст Олександр Абраменко заявив, що за допомогою тестів на коронавірус організаторам Олімпіади-2022 легко маніпулювати результатами
Про це він розповів під час трансляції на сторінці олімпійського чемпіона з греко-римської боротьби Жана Беленюка в Instagram.
За його словами, на Олімпійських іграх непоодинокі випадки, коли на самоізоляцію відправляють спортсменів без симптомів, що нагадує спроби маніпулювати результатами.
“Щодня здаємо тести – мало того, що вони можуть бути помилковими. На мою думку, це легкий спосіб маніпулювати всім. Після першого позитивного тесту ти можеш скласти повторний. Якщо він підтвердить COVID-19, то тебе ізолюють. Ти не можеш виходити нікуди, на карантині сидиш. Щодня здаєш, доки двічі поспіль не здаси негативний. Тобто із цим жорстко. Я чув, що є випадки, коли взагалі жодних симптомів – вірус є, а ти нічого не відчуваєш, але мусиш сидіти та не тренуватися”, – розповів Абраменко, який є олімпійським чемпіоном-2018 у лижній акробатиці.