Про це Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив під час брифінгу біля будівлі парламенту.
“Сьогодні о 9 годині була нарада з лідерами фракцій і груп. На ній були присутні представники Міністерства закордонних справ. Ми проводили консультації з тим, щоб розуміти, як парламент має діяти в такій ситуації. Ми отримали інформацію, що ту потужну заяву, яку вчора зробив парламент, МЗС розіслало по всіх адресатах від ООН, від Європейського парламенту, по всіх урядах і парламентах світу. Ми очікуємо на реакцію з їхнього боку”, – зазначив спікер українського парламенту.
Стефанчук розповів, що під час наради представники МЗС поінформували парламентаріїв про ведення консультацій щодо можливого скликання Ради Безпеки ООН для розгляду питання посилення агресії Російської Федерації проти України.
Окрім цього, за його словами, у МЗС повідомили про наявність напрацьованого алгоритму всіх дій “аж до задіяння формату Будапештського меморандуму”.
Нагадаємо, 15 лютого Верховна Рада звернулася до ООН, Єврокомісії, Європарламенту, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, ПА НАТО, урядів і парламентів держав світу щодо невизнання незалежності самопроголошених утворень на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
В свою чергу, деякі лідери Євросоюзу закликають до санкцій у разі, якщо РФ визнає “незалежність” т. зв. Л/ДНР.
Про це повідомив голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.
“Є певні розмови про це. Я бачив, що деякі лідери ЄС закликають до санкцій також у разі, якщо це визнання відбудеться. Але я хочу наголосити, що цього поки що не сталося”, – сказав Маасікас після церемонії покладання квітів до Стіни пам’яті в Києві в середу.
Дипломат зазначив, що визнання РФ так званих республік означало б подальші територіальні претензії до України.
“Насамперед, рішення ще не було ухвалено. Але йдеться про розмахування ще однією зброєю, демонстрування, що “ми готові зробити і це”. Звісно, визнання так званих республік означало б подальші територіальні претензії до України, оскільки ви знаєте, як ці дві так звані республіки розглядають свою територію”, – пояснив Маасікас.
Відповідаючи на запитання про можливість запровадження санкцій у зв’язку з паспортизацією Росією населення на окупованих територіях, посол зазначив, що ЄС постійно звертав увагу всіх на те, що ці цілі РФ принаймні суперечать духу Мінських угод.
“ЄС постійно звертав увагу всіх, що ці цілі принаймні суперечать духу Мінських угод, що це не допомагає і що це несприятлива практика”, – розповів він.
Маасікас наголосив, що якщо і є одна річ, якої досяг президент Путін своїми діями, то це небачена єдність західного світу.
“Ви щойно бачили всіх послів ЄС, які покладали квіти і вшановували жертв цієї війни, агресії. Я ніколи не бачив настільки доброї координації не лише між країнами-членами ЄС та інституціями ЄС, а й між ЄС та його трансатлантичними партнерами і Сполученим Королівством. Тож якщо і є одна річ, якої досяг президент Путін, то це небачена єдність західного світу”, – підсумував голова представництва ЄС.