Як повідомляли турецьких ЗМІ, почалося будівництво другого корвету для Військово-морських сил України за проєктом Туреччини Ada. Однак такі військові кораблі розраховані для дії в центральній частині Чорного моря або за її межами.

Про це у коментарі телеканалу заявив заступник начальника штабу Військово-морських сил ЗСУ у 2004 – 2020 роках Андрій Риженко. Він переконаний, для того, щоби Україна контролювала свої територіальні води, морську економічну зону та стримувала супротивника, їй поки що треба невеликий флот.

“Тобто платформи, які могли б нести ракети, торпеди, артилерію, завдавати удари по супротивнику. І тут дуже важливо, щоби ми вписалися в бюджетний режим”.

Андрій Риженко зауважив, що перший корвет для України спустили на воду ще торік восени. За його словами, це означає, що протягом приблизно двох років його будуть добудовувати.

Водночас нині Україні потрібні невеликі катери, щоби виконувати завдання в Чорному морі. А також для того, щоби після звільнення Приазов’я, взяти під контроль територіальні води.

“На яких би стояли ракетні системи малі й середні, можливо, навіть великої дальності, адже ракети за габаритними й масовими показниками стали набагато менші, ніж були 30 років тому”, – заявив він.

Для корвета важливе базування. Воно має бути наближено до районів проведення операцій, адже вартість використання такого військового корабля для операції може складати 50 – 100 тисяч доларів за добу. Він розповів, що база для такого корабля коштує дорого.

У нас її нині немає. Як варіант, то, в принципі, ідеальне базування було б і в Севастополі. Про це міністр оборони Резніков казав, – зазначив військовий експерт.

Він переконаний, що корвет – перспектива середньострокова або навіть довгострокова. Усе через те, що нині Україні треба прикрити найближчу морську зону.

“І для цього нам потрібні спроможності надводного флоту, які базуються на невеликих катерах з потужною зброєю, артилерійською, ракетною, торпедною й розвинути системи цілевказання”, – підсумував Риженко.