Прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана вдасться переконати погодитися на нафтове ембарго лише за великі гроші, які потім розподілятимуться між кланами політика.
Про це заявила віцепрезидентка Європейського парламенту Катаріна Барлі в інтерв’ю медіакомпанії Deutschlandfunk, передає Deutsche Welle.
Барлі назвала вимогу Будапешта про мільярдну допомогу “майже нахабною” з огляду на те, що “усі знають, куди підуть гроші”.
За її словами, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан “водить ЄС за носа”. Барлі звинуватила главу угорського уряду в тому, що він використовує суперечку навколо нафтового ембарго для своїх “політичних ігор”, щоб направити додаткові гроші до своєї країни.
На її думку, ті 18 мільярдів євро, які вимагає уряд Віктора Орбана за схвалення такого рішення, щоб нібито переобладнати інфраструктуру, будуть незаконно привласненні.
“Орбан насамперед дбає про те, щоб гроші текли каналами його “сім’ї та кланів”, – зазначила вона, додавши, що в Угорщині існує “відверто корумпована система”.
Саме тому ЄС не може погодитися на такий шантаж зі сторони Угорщини.
Додамо, що в Угорщині пропонують ЄС ввести ембарго на інші поставки з росії.
В Угорщині запропонували Європейському союзу ввести ембарго на морські поставки російської нафти. При цьому, пропонуючи їх замінити постачаннями наземними шляхами.
Про це повідомляє голова МЗС Угорщини Петер Сіярто в інтерв’ю Fox News.
“Якщо ми будемо відрізані від російської нафти, буде фізично неможливо закупити достатньо нафти з інших джерел, щоб забезпечити нашу країну і нашу економіку. Наша економіка буде вбита без російського газу”, – сказав Сійярто.
Згідно з його словами, Угорщина не може погодитися із шостим пакетом санкцій проти країни-агресора, оскільки введення ембарго на російську нафту є значною «дилемою», бо 65% її постачання в країну припадає на росію.
Країни ЄС не досягли згоди щодо ембарго на нафту з росії. Відсутність домовленостей визнав єврокомісар Джентілоні.
Водночас, Сіярто зазначив, що Будапешт має вирішення проблеми, і чекає відповіді від Європейського союзу та його членів.
«Якщо Європейський союз хотів би покарати росію з нафтового боку, то можна ввести ембарго на морські постачання нафти, тому що це на сьогодні становить більшу частину російських постачань нафти до Європи…Якщо буде таке виключення, то наші економіки можуть продовжувати працювати, і тоді Європейський союз також досягне своєї мети», – резюмував міністр.
Він також повідомив про певний прогрес у переговорах з ЄС щодо нафтового ембарго щодо російської нафти. Глава МЗС заявив, що необхідно зробити більше для зміни позиції Будапешта.
“Ми домоглися певного прогресу, можна сказати, зробили невеликий крок вперед”, – цитує агентство заяву Сійярто за підсумками переговорів президента Угорщини Віктора Орбана і глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляйен.
Глава угорського МЗС додав, що для зміни позиції Будапешта щодо нафтового ембарго потрібно зробити “набагато більше”.
Своєю чергою Єврокомісія (ЄК) готова запропонувати Угорщині компенсацію за підтримку ембарго на постачання російської нафти і шостого пакета санкцій в цілому. План передачі грошей зараз розробляється.
Про це повідомляє видання Politico.
За інформацією газети, європейські чиновники вивчають можливість пропозиції фінансової компенсації Угорщини в спробі переконати прем’єр-міністра Віктора Орбана погодитися на пропозиції ЄС щодо санкцій на російську нафту.
За словами трьох європейських чиновників, гроші мають бути передані Будапешту в рамках нової енергетичної стратегії ЄС, яка має бути сформульована наступного тижня.