Арсен Аваков не підтримав санкції проти Павла Фукса в зв’язку з тим, що він є бізнес-партнером міністра МВС, і вони мають спільні політичні інтереси в Харкові, вважає політичний експерт Володимир Цибулько.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

“Протягом останнього тижня посилилися чутки про швидку відставку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, причому тепер додають ще ім’я спікера Ради Дмитра Разумкова. Обидва є майже внутрішньою опозицією офісу Президента в системі влади, принаймні, Аваков і Разумков – самодостатні політичні фігури і можуть собі дозволити діяти врозріз з бажаннями ОП. Останній раз вони свою особливу позицію продемонстрували під час засідання РНБО, не підтримавши санкції проти Фірташа і Фукса “, – заявив експерт.

Він вважає, що Разумков керувався правовими підставами, але для Авакова мотивація лежала в іншій площині.

“Та міра опозиції до ОП, яку Аваков собі дозволяє зараз – це ще квіточки в порівнянні з тим, що може бути далі. Підсанкційний Фукс – бізнес-партнер Арсена Авакова і Ігоря Котвицького, через Фукса і Котвицького Аваков впливає на Харків і планує його посилювати “, – зазначив Цибулько.

І підкреслив, що “після смерті Харківського міського голови Геннадія Кернеса вони втрьох створили фактично альтернативну офіційній систему влади в Харкові, провівши своїх людей до Харківської міської та обласної рад і поставивши на чолі міста підконтрольного їм тимчасового мера Ігоря Терехова”.

Другою частиною плану, за словами Цибулька, є позачергові вибори мера Харкова, на яких “кандидатом Авакова-Фукса є той самий Ігор Терехов”. Ці троє, на думку експерта, давно пов’язані спільними бізнес-інтересами: “Наприклад, найбільша в Харкові мережу з реалізації тютюнових товарів -” Кисет “- під їх повним контролем”.

“У разі перемоги Терехова, Харків одразу стає для Авакова потужним плацдармом, з якого він може не просто не погоджуватися з Банковою, а й говорити з нею мовою ультиматумів – наприклад, в період наступних парламентських і президентських виборів. Навіть втративши посаду міністра внутрішніх справ” , – також зазначив Цибулько.

На його думку, Аваков не приховує, що союзником ОП він не є – в кращому випадку епізодичним або просто зберігає нейтралітет.

“Він завжди підкреслено самостійний. Він таким був і при Порошенко, в останні місяці перед президентськими виборами 2019 перейшовши в опозицію до нього і внісши свій внесок у поразку Петра Олексійовича”, – згадав Цибулько.

“Очевидно, в штабі Зеленського хоча б на прикладі долі попередника розуміють, наскільки непередбачуваний, некерований Аваков небезпечний для їх планів на другий термін президентства і подальшу концентрацію державної влади в своїх руках. Безвідносно до симпатій чи антипатій до Зе, логіка самозбереження і боротьби за владу штовхає “зелених” до остаточного вирішення питання Авакова “, – зазначив він.

Цибулько при цьому не впевнений, наскільки повною мірою розуміють на Банковій масштаб цього питання: “Чи бачать вони в ньому харківську складову?

Як повідомлялося, 18 червня Рада національної безпеки і оборони ввів персональні санкції проти бізнесмена Павла Фукса. Санкції передбачають блокування активів, обмеження торгових операцій, запобігання виведення капіталів з України та інші заходи. Як показали перевірки апарату РНБО, Фукс вважається причетним до незаконного отримання ліцензій на видобуток корисних копалин в Україні.

Раніше Фукс неодноразово в інтерв’ю ЗМІ і публічно висловлював підтримку в.о. мера Харкова Ігоря Терехова, якого він вважає гідним кандидатом на пост керівника міста.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.