Армія Росії втратила в Україні половину свого бойового потенціалу і вже не здатна вести серйозні наступальні операції. Росіяни зазнали втрат і в професійному складі, і в техніці. Вони можуть їх поповнити кількісно, але не якісно, адже армія не може відновити бойовий потенціал. Про це в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 6 липня, сказав військовий експерт Сергій Грабський. 

“На сьогодні на 1200-кілометровій лінії фронту ми бачимо буквально деякі ділянки, на яких проводять запеклі атаки з метою просунутися або хоча б відволікти якісь ресурси української армії від більш важливих напрямків, на яких ЗСУ ведуть наступальні дії. І це є саме наслідком втрати значної частини свого бойового потенціалу і неможливості на сьогодні вести активні наступальні широкомасштабні бойові дії”, — акцентував Грабський. 

Він нагадав, що, за різними даними, угруповання російських військ на початку вторгнення в Україну в лютому 2022-го оцінювали в 160-180 тис.

“Зараз військ, які ведуть бойові дії на території України, приблизно до 400 тис. Тобто ми бачимо, навіть у якісному відношенні противник зазнає серйозних втрат. І, маючи втричі більше угруповання, зараз не може собі дозволити проводити активні бойові дії”, — сказав гість ефіру. 

“На позиціях російської армії, яка за деякими показниками претендує бути другою у світі, перебувають гвинтівки Мосіна ХІХ століття. Це вже від великого відчаю. Вони намагаються ввести в бій усе, що можна, відновлюючи все, що можна”, — доповнив гість ефіру. 

Експерт також зауважив, що росіяни не зуміли наростити свій військово-економічний потенціал і перейти на рейки військової економіки. 

“Навіть обсяг виробництва танків у РФ залишається на рівні до 200 одиниць на рік. При тому, що на місяць противник може зазнавати втрат набагато більших. Вони не здатні навіть відновити цей потенціал”, — сказав Грабський. 

Усе, що може зараз російська окупаційна армія, — вести оборонні дії зброєю слабких, вважає експерт.