На всіх «фронтах» піднімати питання про необхідність звільнення українських моряків буде Туреччина

Просто необхідно звільнити взятих Росією в полон в нейтральних водах біля окупованого Криму моряків, вважає уряд Туреччини. Також державники Туреччини готові реалізовувати питання про вільний прохід кораблів через Керченську протоку.

Особисте доручення з цього приводу президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган дав міністру закордонних справ країни Мевлюту Чавушоглу.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Про це заявив народний депутат України Мустафа Джемілєв для українських ЗМІ:

«Мевлют Чавушоглу сказав, що створюється враження, що Путін не хоче вирішувати це питання і звільняти моряків до виборів. Він розглядає такий крок як “подарунок” Порошенко до майбутніх виборів. Тобто, він хоче використати ситуацію як інструмент впливу на наші вибори ».

Народний депутат України вважає такий підхід цинічним і таким, що суперечить праву:

«Використовувати людей для політичних цілей – це система заручництва», – додав Мустафа Джемілєв про агресію і підлість нинішнього Кремля.

Також у новорічному зверненні до громадян Туреччини президент цієї країни згадав анексований Росією Крим.

"Ми підтримуємо мешканців Єрусалиму, Багдада, Каїра, Тріполі, Сараєво, Криму", – йдеться в заяві Ердогана.

Президент Туреччини зазначив, що сподівається на мир, безпеку і процвітання в регіоні.

Нагааємо, 18 грудня 2018 року Генеральна Асамблея ООН прийняла нову резолюцію по Криму. У документі висловлює свою стурбованість у зв'язку з тривалими діями Росії в районах Чорного і Азовського морів, включаючи їх мілітаризацію, закликає припинити анексію Криму і вивести свої збройні сили, а також звільнити захоплених у Керченській протоці українських моряків.

"За" українську резолюцію проголосували 66 держав, "проти" проголосували 19, утримались 72 делегати.

Зокрема, в даній резолюції Генасамблея ООН закликає Російську Федерацію беззастережно і невідкладно звільнити судна "Бердянськ", "Нікополь", "Яни Капу" та їхні екіпажі й обладнання, закликає також проявляти максимальну стриманість з метою негайної деескалації ситуації.