Наразі приватну військову компанію “Вагнер” злили, але ватажок найманців Євген Пригожин сподівається, що до нього ще звернуться, а тоді вже він диктуватиме умови.
Як повідомляє проект “ВЧК-ОГПУ” з посиланням на інформоване джерело, зеків у “Вагнера” залишилося мало. Втім, більше таких “кадрів” Пригожину не дають. У такій ситуації залишається лише вдати, що сам Пригожин не хоче більше вербувати зеків.
Водночас співрозмовник зауважив, що необхідно дивитися на перебіг наступу міноборонівців РФ без “Вагнера”. За даними джерела, вся система підготовки штурмовиків за 2-3 тижні впирається в те, що вони можуть виконувати лише одне те ж завдання. Таких штурмовиків у “Вагнера” зараз понад 5 тисяч точно. Поки ці люди залишаються, найманці продовжуватимуть активні дії щодо штурму укріплених об’єктів, оскільки зеків і відпускати не можна, і ні для чого більше вони не годяться.
“Зараз у Пригожина одне завдання – грюкнути дверима голосно, але так, щоб у зрадники не записали і був шанс повернутися. Зараз “Оркестр” (“Вагнер”) злили, але ким його замінити? Пригожин сподівається, що рано чи пізно до нього повернуться і він отримає можливість ставити умови у відповідь. А якщо не вийде домовитися, то кому буде гірше?”, – зазначає джерело.
Голова ПВК “Вагнер” Євген Пригожин оголосив про повне припинення набору ув’язнених на війну. Це свідчить, що він більше не корисний для Кремля і його усувають подалі від влади. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив Олександр Черкасов, російський правозахисник та журналіст, член Ради новоствореного Центру захисту прав людини “Меморіал”.
“Очевидно, його відітнули. Почасти тому, що монополія на насильство це те, що держава намагається тримати в руках. Якщо, скажімо, Рамзана Кадирова на Кавказі, у Чечні важко чимось замінити, то Пригожин, який, м’яко кажучи, не дуже ефективно витрачає людський матеріал, його, мабуть, можуть і хочуть замінити. Тепер все бере на себе держава”, — зазначив журналіст.
Крім того, гість ефіру зазначив, що російському керівництву потрібний хоч якийсь результат, тому максимально використовується людський ресурс. А Пригожину не вдалося досягти результату.
“Пригожин багато обіцяв, дуже багато. Вийшло у нього менше. Плюс він конкурент і ось зірка Пригожина трошки закочується”, — додав Черкасов.
Карта ПВК Вагнера є на цю хвилину битою. Тобто Євген Пригожин так і не став окремою політичною фігурою, незважаючи на усі його намагання капіталізуватися у Соледарі.
Про це в ексклюзивному інтерв’ю ТСН.ua розповів військовий аналітик, полковник Петро Черник, відповідаючи на запитання, яка ситуація на Бахмутському напрямку та чому власник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин припиняє вербувати ув’язнених.
“На мій погляд, так виглядає, що карта ПВК Вагнера є на цю хвилину битою. Тобто Пригожин, як окрема політична фігура, тобто він намагався капіталізуватися і в Соледарі, як окрема політична фігура, скоріш за все, нею не стане. Але знову ж таки, тонкощі російської внутрішньої політики – це дуже складне питання. Росія, якщо повертатися до тактики Герасимова (закидання трупами – ред.), то, окрім велетенських піхотних валів, поки що я не розумію, що Росія зможе запропонувати у частині зміни тактики”, – зазначив він.
Петро Черник наголосив, що зараз однозначно іде накопичення певного боєпотенціалу для наступного ракетного залпування, яке може статися будь-якого дня. Але суто з воєнної точки зору росіяни застосували абсолютно усі можливі види озброєння проти нас. І якщо уважно стежити за тим, що публікує наш Генеральний штаб у частині втрат ворога, то там показники вже декілька днів поспіль сягають понад 600 ворогів на день.
“А от буквально на днях був другий показник за всю війну – 1030, і вкрай мало є показників щодо того, скільки знищується техніки, особливо бронетехніки, танків та інших бойових броньованих машин. Там показники, насправді, доволі скромні. Отже, загальний висновок – на цю хвилину Російська Федерація зробила ставку на велетенські людські масивні ударні хвилі. Насправді, нічого нового. Цю тактику вони опрацювали дуже якісно і в часи другої світової війни. Пригадаємо так званий Бродівський котел. Німці мали достатньо боєприпасів, але банально не встигали перезаряджати кулеметні стрічки, настільки був величезний людський вал. І от до такої тактики вони вдаються і зараз. Вони вважають, що можуть виснажити наших оборонців”, – каже експерт.
Черник наголосив, що за вісім місяців оперативного тиску на східному плацдармі таке скромне просування у межах 11- 25 кілометрів –поки що не є серйозним показником для справжнього проривання.