Опубліковане напередодні відео, де ще живого захисника України загарбники з Росії страчують, шокувало соціальні мережі: люди висловлюють скорботу за вбитим, проклинають окупантів і закликають збільшити донати на потреби ЗСУ.

Однак на тлі цього жаху зуміла відзначитись колишня пресофіцерка полку “Дніпро-1” та добровольчого батальйону “Донбас” Васіліса Мазурчук. Дівчина зауважила, що в останні миті життя солдат поводився недостатньо мужньо та героїчно.

Про це вона написала публікацію в себе у Facebook.

Українка вважає, що хлопцеві, який несамовито кричав своїм убивцям “Боляче! Боляче! Не вбивайте!”, варто було брати приклад із героя, якого розстріляли за слова “Слава Україні!”.

“Відео було жахливим. Але померти гідно зі словами “Слава Україні”, зробити останню затяжку і стати символом – краще. Смерть і страта жахливі завжди. Але ж, правда, краще як Воллес у “Хороброму серці” – непокірним. Ніж верещати їхньою мовою – “нє нада, больна”. Вмираючи, завжди краще зберегти гідність”, – міркує Васіліса.

Вона додала, що в жодному разі, опинившись у ситуації військовополоненого в руках російських загарбників, не варто благати їх про помилування. Навпаки, варто зчепити зуби та з кам’яним обличчям віддатися волі ворога.

“Зрозумійте вже, що просити у людини, чи в нашому випадку – нелюда, – не вбивати вас, щоб не було боляче, – не діє. Ну вони зроблять навпаки завжди. Навіщо ви це обговорюєте, якщо самі знаєте? Вони не підуть назустріч. Вони не полегшать смерть. Вони не зроблять легше! Вони – зло. Вони не допоможуть померти без болю!” – вважає авторка публікації.

У соціальних мережах цей “перелік рекомендацій” викликав ефект бомби, що розірвалася. Публікація набрала максимальну кількість обурених реакцій, українці різко розкритикували дівчину, небезпідставно звинуватили у провокації, роботі на Росію та побажали їй самій зазнати тих мук, про які вона так безглуздо міркує.