Прокуратура в рамках ряду кримінальних проваджень продовжує використовувати норми Кримінального процесуального кодексу Портнова не для законності, а як інструмент із заробляння грошей і вибивання показань і видобутку доказів з фігурантів. Про це йдеться в журналістському розслідуванні «Пташенята Пшонки під крилом у Матіоса у військовій прокуратурі виросли в досвідчених стерв'ятників», – передає Корупція Інфо

Популярне: Такої жорстокості світ ще не бачив! В Запоріжжі хлопця побили до півсмерті

Як зазначається в матеріалі, «на третій рік після перемоги євромайдан ми бачимо поки тільки гучні затримання корупціонерів, після чого практично жодної справи проти затриманих силовиків так і не довели до суду, а фігуранти не отримали реальних термінів».

Коментуючи справу екс-податківців, відома правозахисниця, представник громадської організації Національна антикорупційна армія Марина Помазанова заявила, що подібні показові затримання «це – швидше за все піар, спрямований на залякування якихось політичних опонентів … Це однозначно – перевищення своїх посадових повноважень, порушення конституційних прав затримуваних ».

За її словами, нічого спільного такі зловживання слідчих і правоохоронних органів з європейським правосуддям не має, крім того є посадовим злочином, передбаченим ст. 365 Кримінального кодексу України «Перевищення влади працівником правоохоронного органу», вчинене організованою групою.

У розслідуванні відзначається, що у військовій прокуратурі така практика поставлена ​​на потік і стала якоюсь схемою із заробляння прокурорами грошей на «корупційних справах».

Більш того, як випливає з матеріалу, ряд співробітників «в верхівці» військової прокуратури за останні роки при скромних прокурорських зарплатах раптово помітно поліпшили своє матеріальне становище. Зокрема, в публікації вказується, що декларації вихідця з Луганська 34-річного заступника головного військового прокурора Дмитра Борзих, вихідця з Сєвєродонецька прокурора відділу військової прокуратури ГПУ Руслана Кравченко, молодого начальника управління Головної військової прокуратури Дениса Чехунова (до переведення в Київ працював в Харківській обл .), першого заступника військового прокурора Сергія Долгополова рясніють елітними авто, найдорожчою нерухомістю, земельними ділянками, валютними і гривневими вкладами на сотні тисяч і великими сума і готівки.

Як наголошується в публікації, ці прокурори починали свою роботу в системі прокуратури ще за генпрокурора Януковича Віктора Пшонки, а також мають родичів на окупованому Донбасі і в Росії, підтримуючи з ними зв'язку.

Зокрема, як йдеться в статті, тесть Долгополова недавно був призначений главою так званого «Верховного суду« ДНР »і очолює« трибунал »окупантів, який вершить псевдоправосуддя щодо бійців АТО, що потрапили в полон до терористів.

У публікації наголошується, що при Матіос керівництво військової прокуратури замість посадки справжніх корупціонерів і реальної боротьби з корупцією саме загрузло в корупційних схемах, сприяння сепаратистам і незаконному збагаченні.