Народний депутат від БПП Мустафа Найєм розповів про резонансний законопроект «Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей», передає Корупція.Інфо

Популярне: В Росії проти Парасюка відкрито кримінальне провадження! Реакція нардепа шокувала всю Україну! Такого ще не бачив НІХТО

Відповідний пост Найєм опублікував у себе на сторінці в Facebook.

Зокрема, він нагадав, що глава РНБО анонсував внесення в парламент цього законопроекту. «В адміністрації президента нарешті визнали необхідність визнання окремих районів ОРДЛО територіями окупованими РФ. Ще напередодні Нового року на найвищому рівні було прямо сказано: «Нам цей закон не потрібен». Але через півроку, після активного публічного обговорення, ситуація змінилася », – пише нардеп.

За словами народного обранця, раніше він ні від одного експерта або чиновника не чув про підготовку такого законопроекту. На його думку, це пов'язано або з тим, що новина сьогодні дала на випередження, або закон – надсекретний.

Найєм вважає, що сама по собі новина хороша, так як згідно із заявою секретаря РНБО, закон повинен передбачити: визнання окупованими деякі регіони Донецької та Луганської областей; внесення зміни в законодавство щодо ведення антитерористичних операцій і нові рамки державної політики щодо звільнення окупованих територій.

Також передбачена нова процедура і механізми залучення ЗСУ поза рамками АТО і без оголошення воєнного стану, а також законодавче врегулювання права президента застосовувати ЗСУ в таких випадках.

Разом з тим, Найєм нагадує, що до кінця поточної сесії залишилися всього два пленарні тижні.