Кремль намагається всіляко посварити українське суспільство. Про це заявив народний депутат і військовий експерт Дмитро Тимчук.

За його словами, в Москві придумали стратегію, яка дозволить налаштувати два народи проти України.

Тимчук також зазначив, що молдавські проросійські працівники науки (в тому числі члени Російської академії наук  Грек, Гросул) активно поширюють провокаційну інформацію про нібито негативне ставлення до представників болгарської і гагаузької національності на території України.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

“Що нібито обумовлює доцільність їх самоорганізації та об’єднання в окрему громаду з утворенням самостійних анклавів”, – запевняє Тимчук.

Зокрема, за даними Інформаційного Опору, ці вчені провели “дослідження” історії болгар і гагаузів на “півдні Бессарабії і відзначили національну ідентичність представників даних національностей. 

У зв’язку з цим вони зробили висновки про ”неможливість їх співіснування з українцями і молдаванами в межах однієї країни“.

При цьому вони спеціально пропагують і перебільшують роль Російської імперії в розвитку “півдня Бессарабії” (стосується як України, так і Молдови).

Зокрема, на цю тему Греком представлені “дослідження” “Купоран – Рівне: історія, культура, люди болгарського села в Буджаку”, “Буджак”, “Бессарабські болгари: історія, проблеми, перспективи”, а Гросул – “Бессарабія в міжнародних відносинах нового часу “.

“Ця псевдонаукова діяльність може мати замовний характер з боку Росії і націлена на роздмухування сепаратистських настроїв серед болгар і гагаузів в Україні та Молдові”, – не сумнівається він.

Тимчук також звернув увагу, що в зазначених монографіях автори максимально відходять від факту належності півдня Одеської області України, повсюдно замінюючи цей факт поняттями територій “Бессарабія”, “Буджак”, “Прут-Дністровське межиріччя”. 

Тобто, вони всіляко намагаються підкреслити “самостійність” і “самодостатність” цих територій, і активно намагаються нав’язати меседж про “виняткову роль” Росії в їх розвитку, а також про тісні “історичні зв’язки” з Москвою.