В України є великий історичний досвід боротьби з іноземними загарбниками.

Загрози низки російських політиків "знищити армію України за лічені хвилини" не мають жодних підстав і є виключно пропагандистськими.

Про це заявив начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко під час засідання Військового комітету НАТО у Брюсселі, передає прес-служба Генштабу у Facebook.

За його словами, немає сенсу реагувати на такі твердження. Муженко впевнений: якби РФ могла вирішити проблему України, як вона її бачить, вона б це зробила.

"Вони вже спробували в 14-му році і зрозуміли, що не все так просто. Ті події продемонстрували стійкість суспільства і нагадали, що в Україні є великий історичний досвід боротьби з іноземними загарбниками", – зазначив начальник Генштабу.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Він зазначив, що події 2014-го року, а також підвищення можливостей Збройних сил в 2015-18 роках, які Україна продовжуємо нарощувати і зараз – "напевно, найпереконливіший фактор для стримування російської агресії".

"У Кремлі розуміють – будь-який розвиток збройної агресії проти України могло б привести до великої крові, яка навряд чи потрібна самому російському суспільству", – додав Муженко.

Нагадаємо, 15 січня в штаб-квартирі Північноатлантичного альянсу відбулась зустріч заступника генсекретаря НАТО Роуз Геттемюллер з головою Генерального штабу  Збройних сил України Віктором Муженко.

Після бесіди Геттемюллер закликала РФ звільнити захоплених українських військовополонених моряків.

"Серйозна дискусія з головою Генерального штабу Збройних сил України Віктором Муженко сьогодні в штаб-квартирі НАТО. Союзники повністю підтримують Україну. Вкрай важливо, щоб Росія звільнила українських моряків і судна, які він захопила", – написала Геттемюллер.

За її словами, НАТО продовжує працювати з Україною над зміцненням безпеки і підтримкою прогресу в оборонних реформах.

Окрім того, Україна отримала від НАТО найвищу оцінку за виконання річної нацпрограми.

Україна за результатами 9 місяців роботи над виконанням завдань Річної Національної Програми (РНП) отримала від НАТО більш позитивну оцінку, ніж всі оцінки, які були отримані в попередні роки.