Росія має змогу постачати своїм бойовикам танки та ремонтувати їх. Однак ЗСУ знищують ворожі танки вдвічі швидше, ніж країна-агресорка постачає нові.
Про це розповів експерт Defence Express Іван Киричевський. Він проаналізував аналітику видання Bloomberg, яке написало, що Україна вже перегнала Росію за кількістю танків.
Киричевський зазначив, що росіяни здатні постачати для свого війська 10 – 15 танків Т-90АМ “Прорив” на місяць, ремонтувати до 10 танків Т-55. Крім того, ворог може постачати до 50 відремонтованих чи модернізованих танків Т-72 та Т-80.
«Тут радує, що ЗСУ встигають знищувати танки вдвічі швидше, аніж росіяни встигають постачати нові. Звідки вони взяли цифру 1 400 танків у росіян? Якщо найбільш песимістична оцінка для Росії – це 1 800 танків, майже всі з яких зосереджені на території України», – сказав він.
Експерт Defence Express підкреслив, що під час контрнаступу у Харківській області ЗСУ “затрофеїли” 200 танків, а вдалося зібрати лише 2 танкових батальйони, орієнтовно 30 машин.
Підкреслимо, що ефективні удари українських Сил оборони по логістичних ланцюжках і складах противника призводять до серйозного виснаження ресурсів російських окупантів. Крім того, у них немає мотивації воювати.
Таку думку озвучив військовий і громадський діяч, генерал-майор запасу Служби безпеки України, заступник голови СБУ (2014-2015 рр.), директор Агенції реформування безпекового сектору, експерт із національної безпеки Віктор Ягун.
“ЗСУ активно працюють за логістичними ланцюжками, за складами. І у росіян, дійсно, дуже складно з ресурсами. Це в першу чергу. У другу — немає мотивації. Коли на фронті були “вагнерівці”, в тій чи іншій точці, стояло завдання штурмових дій по українських позиціях, у них була своя мотивація. Якщо в “зеків” — амністія, то в тих, які служили на контракті, — гроші. А іншої мотивації, тобто гинути, у російських солдатів на цьому етапі немає. Професіонали закінчуються із сержантами. Молодші командири теж закінчуються. І вирішувати завдання безпосередньо на лінії фронту окупантам дуже і дуже складно”, — зазначив Ягун.
Тому, зустрічаючись із високо вмотивованими українськими військами, росіяни не мають можливості протиснути якусь лінію, каже експерт.
“Вони доходять до певного рівня, намагаються показати, що роблять ті чи інші дії і швиденько відходять. Ось ця тактика швидкого відходу не дозволяє ЗС РФ реально проводити якісь серйозні наступальні дії”, — вважає експерт.
Водночас Ягун підкреслив: не можна сказати, що в російських окупантів немає сил.
“Сили у них залишаються. Є величезна кількість особового складу, вони підганяють техніку стару, вона є теж у величезній кількості. Тому не можна говорити, що ворог взагалі не має сил. Йдуть важкі бої. І слава богу, що українські хлопці не поступаються жодним клаптиком нашої землі”, — акцентував Ягун.
Він також зазначив, що українські військові вже почали використовувати американські касетні боєприпаси, про постачання яких було заявлено днями.
“Уже є інформація, зокрема, від противника. Вони вже починають відчувати ефект, особливо це стосується тих місць, де йде спроба активного наступу з боку РФ, — Мар’їнка, Авдіївка”, — доповнив він.
При цьому Ягун наголосив: проблема касетних боєприпасів не стільки в їхньому використанні, скільки в тому, яка їхня ефективність.
“У Російської Федерації касетні боєприпаси, сама касета, можуть не розриватися до 60%. Тобто це дуже велика кількість тих невеликих вибухових пристроїв, які падають, залишаються на землі, і з якими все одно колись доведеться стикатися або нашим саперам, або мирним жителям. І це величезна проблема. У Сполучених Штатах процентне співвідношення нерозірваних суббоєприпасів — 1-2%. Ось і порівняйте. І це дозволяє ЗСУ, дійсно, якісно використовувати ці боєприпаси”, — резюмував Ягун.