Країни Балтії і Польща виступають за введення нових санкцій проти Росії через захоплення нею українських моряків у Керченській протоці.

Про це заявив голова МЗС Естонії Свен Міксер.

"Позиція Естонії полягає в тому, що заходи протидії, санкції щодо Росії у зв'язку із ситуацією на сході країни, нелегальною анексією Криму повинні зберігатися, допоки не буде компенсовано завдані збитки, поки Росія не повернеться до дотримання принципів міжнародного права", – сказав він, коментуючи підсумки візиту міністрів закордонних справ країн Балтії та Польщі.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Зрозуміло, позиція Естонії полягає в тому, що, якщо виникла ситуація, для вирішення якої необхідно обґрунтоване введення додаткових заходів протидії, то вони повинні бути застосовані. 

Це вже і робилося, наприклад, після нелегальних виборів на сході України. Ці санкції були переглянуті і доповнені. Якщо виникне потреба, слід можливості ретельно зважити і, в разі необхідності, вжити заходів", – додав міністр.

Він також зазначив, що питання про додаткові санкції обговорювалося і на зустрічі з президентом України Петром Порошенком.

"ЄС підтримує Україну, і ми вважаємо, що нам слід підтвердити підтримку конкретними кроками. Одним з таких кроків могло б стати введення додаткового режиму санкцій, так званого "азовського пакету санкцій" проти Росії у відповідь на те, що відбувається в Азовському морі", – сказав Міксер

Раніше міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявляє, що поточна ситуація в Азовському морі свідчить, що раніше введені санкції Європейського Союзу проти Російської Федерації залишаться в силі.

"Сьогодні так звані" судові розгляди "відбуваються в Москві. Це неприйнятно. Ми вимагаємо звільнити всіх членів екіпажів. Ми вимагаємо, щоб Росія забезпечила вільне судноплавство в Азовському морі як це погоджено в міжнародних угодах. Якщо Росія думає, що Азовське море є свого роду внутрішніми водами Росії, вона зовсім не права, і ми повинні про це дуже чітко заявити ", – підкреслив Лінкявічюс.

"Всі санкції будуть зберігати силу, поки не зникнуть причини, через які вони були введені, але ми не бачимо жодних перспектив для цього в найближчому майбутньому", – заявив Лінкявічюс.