Посол України Андрій Дещиця заявив, що Росія може обстріляти територію Польщі, і ця держава готується до такого ймовірного сценарію. При цьому не має значення, що Польща є членом НАТО.

До того ж, для Польщі є російська загроза з території Білорусі.

Про це Дещиця розповів у інтерв’ю “BBC Україна”.

“Те, що Польща серйозно готується – це серйозно, і я думаю, вони правильно роблять. Тому що існує старовинна приказка: хочеш миру – готуйся до війни.

І якщо Польща бачить, до чого може довести ця агресивна політика Росії в Україні, то цілком час готуватися до того, щоб це не сталося в Польщі, щоб не було подібних Буч, Ірпенів та Гостомелів у Польщі, тому вони серйозно готуються до цього – вони оновили закон про оборону, збільшили бюджет про оборону, збільшили кількість територіальної оборони, проводять закупівлю сучасних видів озброєння для армії”, – розповів український посол.

Чи нападе Росія на Польщу – це питання потрібно ставити самій РФ, але це цілком можливо, зазначив Дещиця.

“Росія обстрілює Львів або Яворів, розташований за кілька десятків кілометрів від Польщі, і цілком можливо, що ці ракети можуть полетіти на 20 кілометрів у бік Заходу. А це вже буде територія Польщі”, – розповів дипломат.

Крім того, він переконаний, що членство Польщі в НАТО “не має значення, тому що може бути навіть людська похибка або емоційне рішення”.

“Це може статися і у випадку, якщо Польща зробить будь-які заяви, і тоді Росія може пробувати її обстрілювати”, – додав посол України.

Він також зазначив, що невідомо, чи не буде Білорусь використано як плацдарм для нападу на Польщу.

“Те, що відбувалося на польсько-білоруському кордоні восени минулого року – це була своєрідна атака, підготовлена білоруськими та російськими спецслужбами проти Польщі.

Якби тоді Польща дозволила цим так званим мігрантам і впустила б їх на свою територію, невідомо, чи була б стабільна ситуація у Польщі, не розхитали б її, чи це не були диверсійні групи, які розхитували ситуацію всередині.

Тому цілком реально, що Польща має загрозу і від Росії, і від Росії за підтримки Білорусі”, – підкреслив Дещиця.