Росія зробить “жест доброї волі” на Херсонському напрямку.

У РФ наразі є великі проблеми з логістикою. На Херсонському напрямку у окупаційних військ може відбутися новий “жест доброї волі”, який російське командування назве “передислокацією”.

Таку думку в ефірі “FreeДом” висловив військовий експерт Денис Попович.

“На Херсонському напрямку, найімовірніше, буде “жест доброї волі”, який плавно може перейти у “передислокацію”, як це назве російське командування. Наразі там дуже повзучий наступ української армії. Ми бачимо повідомлення, що ми просуваємося на якусь кількість кілометрів. Там не буде таких проривів, як у Харківській області, оскільки цьому не сприяє місцевість та концентрація сил російської армії. Тому там ситуація важча для ЗСУ”, – зазначив експерт.

Водночас він наголосив, що ЗСУ взяли під артилерійський вогонь все правобережжя і основні вузли комунікацій окупантів – мости через Дніпро і Інгулець. Тому там великі проблеми у РФ з логістикою.

Зараз у війні проти рф відбувся перелом – Україна зірвала усі плани супротивника і тепер самостійно диктує правила.

Про це в ефірі Апостроф TV розповів Сергій Кузан, керівник Українського центру безпеки та співпраці.

“У Росії часто трапляється бавовна завдяки російському руху опору, на війну хочуть далеко не всі, режим Путіна послаблюється, йде і внутрішня боротьба між “баштами” Кремля. Тому, часто хтось “не там покурив” і є бавовна”, – розповів експерт.

Він пояснив, що наразі в України немає фізичних можливостей наносити удари по російським об’єктам, що знаходяться на її території на відстані далі 40-80 км від кордону – у той же час, росіяни мають таку зворотну можливість.

“Тут питання до наших союзників – коли ми отримаємо ракети, якими зможемо бити у відповідь по військовим об’єктам ворога? Є питання і щодо постачання танків, адже вони – обов’язковий елемент бідь-якої наступальної операції, також є питання стосовно ППО, ПРО, літаків і летовищ, всі ці обов’язкові компоненти повинні бути в наших Сил оборони”, – наголосив очільник Українського центру безпеки та співпраці.

Він також розповів про ситуацію у районі Сватово – там ворог намагається укріпитися, стягуючи підрозділи та організовуючи кілька ліній оборони. А все через те, що у цьому районі знаходиться важливий залізничний вузол, через який відбувається забезпечення військовою технікою усієї Луганщини.

У той же час продовжуються бої на сході від річки Оскіл, а Харківщина ще звільнена не остаточно: “Туди кидають мобіків з “ЛНР”, казаків і залишки Ізюмського угруповання”.

За словами Кузана, важливу роль у війні відіграють природні перепони.

Якщо подивитись на Лиман і Кремінну, де точаться бої – там роль грає саме ландшафт, точаться позиційні бої, як у Першу світову. На півночі Луганщини (частина Слобожанщини) є велика підтримка наших військ, переважна більшість чекають на їх прихід. Якщо окупантам не вдасться побудувати оборону в Сватово, Кремінній, Лимані – вони не втримаються на Луганщині.

Аналітик підсумував, що херсонське угруповання ворога загалом ізольоване, вони вже застосовують гелікоптери для постачання, пробують наводити переправи, але це не допомагає. Бойовий дух ворога падає, є контакти з окупантами, які цілими підрозділами хочуть здаватись в полон і не брати участь у війні, – тому застосовують “кадирівців” як загородзагони.

Як бачимо, події починають розвиватися не на користь російських окупантів.