Президент Росії Володимир Путін заявив, що США розташували свої системи поблизу кордонів Росії, тому там дали зрозуміти, що подальший рух НАТО на схід – неприйнятний.

Про це він заявив під час пресконференції 23 грудня.

“Наші дії залежатимуть не від переговорів, а від безумовного забезпечення безпеки Росії.

У зв’язку з цим ми дали ясно й чітко зрозуміти, що подальший рух НАТО на схід є неприйнятним.

Ну, що тут незрозумілого? Ми, чи що, ставимо ракети поряд із кордонами зі США? Ні. Це США зі своїми ракетами дійшли до нашого будинку. На порозі нашого будинку вже перебувають.

Ну, хіба це якась надмірна вимога не ставити більше жодних ударних систем біля нашого будинку? Що тут незвичайного?

Як би американці поставилися, якби на кордоні Мексики та США ми поставили б наші ракети? А що, Мексика і США не мали раніше жодних територіальних питань? А Каліфорнія раніше комусь належала, а Техас? Уже забули?

Ну гаразд, усе затихло, ніхто не згадує про це, так як всі згадують сьогодні про Крим. Ну і ми намагаємось не згадувати, як Україна складалася, хто її створив – Ленін Володимир Ілліч”.

Також президент РФ вважає, що українська влада намагається витіснити росіян з їхніх етнічних територій та нищить російську мову.

“Не зважаючи на те, що Радянський Союз припинив існування, частина історичних російських територій з населенням історичної Росії опинилась за межами Російської Федерації, перш за все в Україні – ми з цим примирились, нормально до цього поставились. Більш того, сприяли становленню нової держави. І працювали, і готові були працювати, і працюємо з усіма урядами, якої б зовнішньополітичної орієнтації вони не притримувались. Достатньо згадати наші відносини з президентом Ющенком, і з прем’єр-міністром Тимошенко, яка так само як і сьогоднішнє керівництво України, говорила про свою абсолютну прозахідну орієнтацію”, – зазначив політик.

Путін додав, що Росія була готова працювати з українським урядом, й не мала жодних планів про будь-які дії щодо Криму. Далі глава Кремля почав роздумувати про події, які передували незаконній окупації українського Криму, назвавши Революцію Гідності “кривавим держпереворотом”. Путін почав виправдовувати президента-втікача Віктора Януковича, кажучи, що той “погодився з усім і був готовий покинути владу”. 

“Але що сталося у 2014-му році? Кривавий держпереворот. Людей убивали та спалювали. Зараз я не кажу, хто має рацію, хто винен. Зрозуміло, що було законне обурення та незадоволення громадян України щодо того, що відбувалося в країні. Так чинний тоді президент Янукович – він же з усім погодився. Три міністри закордонних справ – Польщі, ФРН та Франції – дали гарантії мирного розвитку ситуації та мирного процесу. Я розмовляв тоді із президентом США з його ініціативи. Він мене попросив також підтримати цей процес. Усі погодилися. Через день-два – держпереворот… “, – сказав Володимир Путін.

За словами Путіна, окупація Криму була обумовлена “переворотом” в Україні.

“Як ми могли відмовити Севастополю і Криму, людям, які там проживають, взяти їх під свій захист? Неможливо, просто нас поставили в ситуацію, де ми не могли вчинити інакше”, – наголосив російський президент.