Російська терористична армія продовжує обстріли та штурмові дії у місті Часів Яр, інтенсивно використовуючи бронетехніку. Ці напади спрямовані на захоплення цього населеного пункту з метою подальших спроб виходу на адміністративні кордони Донецької області, проте план Путіна отримати хоч якусь перемогу до виборів зазнає краху. 

Про це повідомила солдат бригади Національної гвардії «Рубіж», Христина Вояк.

За її словами, на Бахмутському напрямку тривають позиційні бої вже протягом деякого часу. Війська РФ досягли часткового успіху, проте українські захисники оперативно відновлюють контроль над втраченими позиціями.

«На Бахмутському напрямку тривають позиційні бої, це означає, що позиції переходять із рук в руки. Там, де ворог має частковий успіх, ми намагаємося контратакувати та забирати свої позиції назад. Мета ворога – захоплення населеного пункту Часів Яр із подальшим виходом на кордони Донецької» області», – сказала військова.

Також військовослужбовиця зазначила, що окупантам вдалося наблизитися до Часового Яру. Тому тепер населений пункт ще більше страждає від артилерійських обстрілів.

«До самого міста ворог наблизився на 5-7 кілометрів. Туди вже дуже добре дістає артилерія. Руйнування у місті просто катастрофічні. Це справжнє обличчя руського миру, яку ми спостерігаємо скрізь куди противнику вдається дійти», – зазначила Вояк.

Важливо відзначити, що протягом останніх тижнів путінські терористи перед м’ясними штурмами активно залучають більше бронетехніки. Іноді ворожі сили навіть намагаються використовувати танкові колони для наступу на позиції українських військ.

«Тактика по всій лінії бойового зіткнення – це застосування м’ясних штурмів. Буквально другий-третій тиждень ми спостерігаємо повернення до механізованих штурмів. Крім того, що заходить на поле бою піхота, так само з нею заходить бронетехніка, місцями навіть є танкові колони. Зараз у них змішана форма», – сказала військовослужбовиця.

Крім того, командир батальйону ударних БпАК «Ахіллес» 92 ОШБр Юрій Федоренко заявив, що всі тактики військ РФ на Бахмутському напрямку відомі українській армії. Сили оборони тримають динаміку на своєму боці й не дають можливість російському війську мати тактичні ініціативи.

«Останній тиждень суттєво ситуація не змінилася, противник не втрачає спроможностей у вчиненні ударно-штурмових дій. Десь штурмує «живою силою», десь підтримує броньованою технікою, десь проводить артилерійські масовані атаки перед штурмами, десь застосовує значну кількість безпілотників», — розказав військовий.

За його словами, в процесі підготовки особового складу армії РФ відбулися зміни. З одного боку, спостерігається стала динаміка в ударно-штурмових діях на різних відсічених ділянках. З іншого боку, російські війська, використовуючи мобілізаційний резерв, намагаються готувати особовий склад протягом близько трьох місяців і перетворити їх на умовні «елітні» штурмові групи, які отримують інший рівень фінансування та забезпечення, і повинні бути більш ефективними на полі бою.

«З такими групами вже сили оборони зіштовхувалися і знищують їх на рівні з низькопідготовленими», — уточнив Федоренко.

Нагадаємо, раніше пресофіцер 26 артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича Олег Калашніков завив, що ЗСУ мають успіхи в районі Кліщіївки на Бахмутському напрямку, як повідомляли аналітики американського Інституту вивчення війни, проте ситуація динамічна й може змінюватися.

Він прокоментував повідомлення Інституту вивчення війни про те, що українські військові мають підтверджені успіхи під Бахмутом на схід від Кліщіївки і підтвердив цю інформацію.

«Щодо Кліщіївки, ми можемо спостерігати дійсно досить активні дії з нашої сторони. Дійсно, ми маємо успіх у просуванні, звільненні деякої нашої території, відбили з деяких позицій ворога і їх зайняли. Однак обстановка дійсно дуже динамічна. Це гойдалки – сьогодні ми якісь позиції зайняли, завтра вони. Це тактичний рівень», – пояснив Олег Калашніков.