Невідомі диверсанти підірвали два літаки та гелікоптер у підмосковʼї.

Про це повідомили в головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

Там розповіли, що на аеродромі чкаловський група слідчого комітету рф розслідує диверсію, внаслідок якої 18 вересня 2023 року було суттєво пошкоджено два літаки та один гелікоптер. Подія викликала неабияку істерику у вищих військових коридорах — на аеродромі базуються урядові літаки, так звані «літаки судного дня» та спеціальні літаки (літаки-розвідники).

Як зазначає управління розвідки, невідомими особами на аеродромі, який ретельно охороняється, було закладено вибухівку та підірвано літаки АН-148 та ІЛ-20 (обидва відносяться до 354 авіаполку спеціального призначення), а також вертоліт МІ-28Н, який до цього активно залучався до збиття ударних дронів над Московською областю.

«Пошкодження літаків не дозволять розраховувати на їх швидке відновлення. У гелікоптера вибухом пошкоджено хвостову частину. Ще один АН-148, який перебував поруч з іншими на стоянці, отримав незначні ушкодження. Каральними органами рф проводяться заходи з пошуку диверсантів та обмеження поширення в місцевих ЗМІ інформації про подію», — наголосили в головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

Крім того, таємні групи, діяльність яких координує Головне управління розвідки, вдарили безпілотниками по російських бомбардувальниках на двох аеродромах.

Як зазначило джерело в ГУР, за останні декілька днів групи диверсантів знешкодили п’ять російських літаків, в тому числі і стратегічні бомбардувальники, які наносили ракетні удари по українських містах.

Вранці 19 серпня агенти, що співпрацюють з українською військовою розвідкою, атакували безпілотниками військовий аеродром у Сольцях Новгородської області РФ. Знищено бомбардувальник Ту-22 М3, ще два літака отримали пошкодження.

Вранці 21 серпня в Калузькій області Росії на аеродромі Шайковка внаслідок атаки дронів пошкодження отримали ще два російських бомбардувальники.

«Ці операції з дронами координуються ГУР та нанесли чутливі втрати ворогу в військовій авіації. Та й головне, що таких літаків в країні-агресорі вже не виробляють», — додало джерело в ГУР.

Що цікаво, ціллю там є зовсім не сама інфраструктура аеродрому, а дещо інше.

Про це розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик інструктор Роман Світан.

Серйозно пошкодити аеродром безпілотник, на жаль, не може, зауважив Світан. Для того, щоб завдати серйозних збитків одному аеродрому потрібно використати ледь не увесь запас ракет росіян.

«Неможливо аеродром вивести з ладу, дуже швидко все відновлюється. Смугу зруйнувати практично неможливо, лише коли на неї заходить ескадрилья фронтових бомбардувальників, яка висипає бетонобійні бомби, які вже руйнують смугу, а все решта аеродром з ладу не виведе», – додав льотчик-інструктор.

Натомість дрони-камікадзе є дуже ефективною зброєю для ураження літальних об’єктів, які перебувають на аеродромах. Літак, аби бути легким та маневровими в повітрі робиться так, що його дуже легко вражати.

Оскільки літаки дуже технологічні, тому навіть найменше пошкодження та виведення з ладу деталі паралізує надовго літак і потребує тривалого відновлення.

Тому безпілотники використовується якраз для ураження літаків, навіть не знищення, вистачає лише ураження. Саме їх атакують на російських аеродромах.

«Навіть 200 грамів вибухівки здатні пошкодити літак», – додав військовий аналітик.

Тому з впевненістю можна сказати, що війна продовжує переходити на територію Росії.