“За 5 років Україна зможе претендувати на вступ в НАТО”, – заявила нардеп “Слуги народу” Ірина Верещук. Так вона спрогнозувала необхідний їй час в разі призначення на посаду міністра оборони
За її словами, зараз представники Альянсу говорять про занадто повільних реформах в українській армії.
“Мені необхідно 100 днів для повного аудиту системи. Для цього потрібна сильна політична воля і вона в мене є, як і у верховного головнокомандувача”, – заявила вона телеграм-каналу PavlovskyNews, але уточнила, що поки, незважаючи на чутки про можливе призначення, президент не пропонував їй очолити Міноборони.
Верещук уточнила, що їй необхідно півроку для формування стратегії міністерства на 5-10 років. Решта буде залежати від ВСУ, Мінфіну і Мінекономіки, уточнила нардеп і дорікнула міністра оборони Тарана в тому, що він вже рік на посаді, а оборонний аудит почався тільки зараз.
Варто також наголосити, що Росія посилюватиме військовий плацдарм у Білорусі. Він створить додаткову загрозу країнам Заходу й Україні.
Таку думку в ефірі телеканалу OBOZREVATEL висловив керівник Служби зовнішньої розвідки України в 2005-2010 роках, генерал армії Микола Маломуж. “Росія розглядає сценарій широкомасштабних операцій, пов’язаних зі зміною режиму в самій Білорусі та посилення своїх позицій аж до вторгнення”, – наголосив він.
Коментуючи звіт розвідки Естонії, в якому йдеться про небезпеку широкомасштабних військових дій Росії проти України та країн Балтії з території Білорусі, Маломуж зауважив, що цим даним розвідки варто довіряти, оскільки йдеться про країну-члена НАТО.
За його словами, Росія дійсно переслідує мету створення на території Білорусі потужного військового плацдарму. “Буде посилення в усіх секторах у межах союзної держави. Зараз допрацьовують 7 пунктів інтеграційних карт, включно з військово-безпековим. Росія буде вже легітимно входити в Білорусь, посилювати плацдарм на цьому напрямку”, – сказав генерал.
Водночас він зауважив, що наразі йдеться про стратегічні плани, а не про конкретний план дій Кремля щодо цих країн.
“Чи це війна? Посилення – так, нарощування військових ресурсів, високоточної зброї – так. Але у найближчий період, за нашими даними і за даними союзників, реальна широкомасштабна війна проти України не передбачається”, – повідомив Маломуж.
На його думку, є об’єктивні перешкоди цим діям Кремля. Зокрема, прихід до влади в США Джо Байдена, консолідація країн Заходу, посилення контингентів НАТО, особливо на східному напрямку ЄС. “І головне – і Байден, і всі інші говорять: ми не будемо заплющувати очі, якщо буде агресія проти України або якісь провокації”, – підсумував генерал.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.