Нещодавно в ЗМІ була поширена заява екс-президента Віктора Ющенка, в якій він звинувачував Юлію Тимошенко в тому, що вона під час зустрічі з Єрусалимським Патріархом зверталася до нього з проханням призупинити процес визнання Православної церкви України.

Про це повідомляє прес-служба партії «Батьківщина».

Прес-служба партії звернулася до Патріарха Святого Града Єрусалима і всієї Палестини, Сирії, Аравії, всього Йордану, Предстоятеля Єрусалимської Православної Церкви Феофіла III з проханням прокоментувати ці повідомлення. 

Нижче наводимо текст розмови.

«Зараз деякі засоби масової інформації в Україні поширюють повідомлення, нібито за кілька днів перед рішенням Синоду (Константинопольського патріархату) про надання Українській церкві Томосу про автокефалію Юлія Тимошенко їздила в Єрусалим і просила Вас, патріарха Феофіла III, зупинити визнання Православної церкви України».

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Теофіл III: Це дурниця. Я не маю до цього ніякого відношення. Це дуже дивно. Я спростовую це. Ми ніколи не обговорювали з нею ці речі. Це повна брехня. Це брехня, поширена з використанням мого імені. Ті, хто за цим стоять, грають у політичні ігри заради досягнення власних цілей. – відповів патріарх.

-Таким чином Ющенко каже неправду, – запитували журналіст

Теофіл III: Так. Він брехун. Він бреше. Він повинен поважати мій статус і те, що я запросив його в Патріархат.

Партія «Батьківщина» вимагає від Віктора Ющенка та інших осіб, що озвучили цю брехню, а також засобів масової інформації, які її поширювали, публічних вибачень і спростування неправдивих відомостей.

Нагадаємо, перебуваючи в Стамбулі Віктор Ющенко заявив, що Юлія Тимошенко просила патріарха не поспішати з наданням томосу про автокефалію української православної церкви.

«В моєму житті, якщо ми говоримо про церковну стезю, це була одна із принизливих розмов. Тому що патріарх (Єрусалимський ) мені декілька разів нагадував, що, «пане президенте, це у вас питання політичне – створення української помісної церкви. Цю установку піднесли як політичну. 

Я апелював до того, що «Ваше святосте, подивіться отам на вулиці 12 млн, оті 12 млн благають, вимагають відповідно до православних канонів мати свою національну церкву. Чому я як пересічний громадянин, як вірний своїй церкві, не можу мати це благо?», – зазначив Ющенко відповідаючи на питання журналістки, чи правда, що Юлія Тимошенко перед його візитом у Єрусалимі зустрічалася із патріархом.