У районі Кремінної – Сватове, що у західній частині Луганщини, почала валитися оборона ЗС РФ. Потенційно це може призвести до колапсу управління окупаційним угрупованням. Про це розповів радник Офісу українського президента Олексій Арестович в ефірі YouTube-каналу російського блогера Марка Фейгіна.

«Цікава ситуація між Кремінною та Сватовим. Російські війська побігли у двох місцях. Залишення позицій та відхід у тил будуть порушенням наказу», – розповів Арестович. Він назвав те, що відбувається, «першими дзвіночками».

«Ці тріщини – передвістя майбутнього великого розколу. Українські війська… продовжують тиснути. І це може дати свій результат», – додав радник. Зазначимо, що на ділянці фронту Кремінна – Сватове ЗСУ обрали тактику поступового видавлювання окупаційних військ РФ. До Кремінної українські війська вже підійшли майже впритул – до міста залишилося лише кілька кілометрів.

Таким чином, армія РФ справді готується до затяжної війни в Україні. У районі Сватового Луганської області з’явилися оборонні позиції за прикладом тих, що були під час Другої світової війни. Британська розвідка зазначає, що такі конструкції, найімовірніше, будуть уразливими для сучасних точкових непрямих ударів.

“Будівництво великих оборонних рубежів є ще однією ілюстрацією повернення Росії до позиційної війни, від якої більшість сучасних західних збройних сил останні десятиліття значною мірою відмовилися”, – додали в розвідці.

The New York Times зазначає, що подібні споруди помітили не лише на Сході, а й на Півдні України. Наразі окупанти риють протитанкові рови завдовжки до 13 миль та траншеї, які копає радянська машина БТМ-3 зі швидкістю півмилі на годину, встановлюють так звані “зуби дракона”.

У свою чергу, Інститут вивчення війни припустив, що російські бойові підрозділи, що звільнилися в результаті відходу з правого берега на Херсонщині, передислоковані в різні райони Донбасу та посилені мобілізованими резервістами. Ймовірно, російські війська сподіваються розпочати наступ у західній частині Донецької області, щоб розвинути локальний успіх, якого вони досягли у листопаді в районі Вугледара та Павлівки.

За інформацією його експертів, російські війська перекидають до лінії фронту важку техніку із тилових районів Луганської області. З настанням холодів російська армія помітно активізувалася на всій лінії фронту у Луганській та Донецькій областях України. Продовжується російський наступ у районі Бахмута – атаки на місто йдуть як безпосередньо зі сходу, так і в обхід з півдня (в районі Опитного та Курдюмівки) та з півночі (під Соледаром).

Ідуть бої за Авдіївку та Мар’їнку – підконтрольні Україні населені пункти на північ та захід від Донецька. Триває тиск біля Новомихайлівки на південний захід від обласного центру. Російські частини намагаються завдавати контрударів і в Луганській області – в районі Сватового та Кремінної.

“Вони лізуть і лізуть, групами по 30 людей, намагаються видавити наших. Кількість загиблих людей їх не хвилює. Поклали одних – випускають інших, і йдуть, і йдуть і йдуть, причому намагаються обминати нас з усіх боків. Лізуть, як зомбі, ніщо їх не зупиняє”, – розповідає боєць ЗСУ під Бахмутом.

Під Бахмутом “ідуть кровопролитні бої”, підтверджує власник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин: “Противник чинить опір такого рівня, якого, можливо, ще не було в історії останнього сторіччя”. Спроби російських частин наступати на Донеччині і контратакувати на Луганщині тривають уже приблизно місяць. Певний поступ углиб української території є, але його можна побачити лише на картах великого масштабу.

Попри наявний потенціал для нових наступальних операцій, боєздатність російських військ залишається невисокою і малоймовірно, що їм вдасться захопити стратегічно важливу територію найближчими місяцями, вважають експерти ISW.