В Україні всі області станом на 14 червня перебувають у “зеленій” зоні щодо показників захворюваності на COVID-19. Вони досягли найнижчих значень за останній рік і це дозволило віднести країну до зони такого ж рівня епіднебезпеки за критеріями Європейського Союзу.
Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на селекторній нараді під головуванням президента. Теми, які обговорювали на ній представники влади, озвучили в пресслужбі гаранта.
“Усі області України перебувають у “зеленій” зоні. Відповідно до критеріїв Європейського Союзу Україна також відсьогодні увійшла в “зелену” зону. Маємо показник 74,71 випадку зараження на 100 тисяч населення за встановленого ЄС критерію в 75 випадків”, – відзвітував глава уряду.
Прем’єр розповів, що на сьогодні понад 1,4 млн українців отримали перше щеплення проти коронавірусу й більш як 238 тисяч осіб – обидва. Водночас країна одержала загалом 4 млн 850 тис. доз вакцин різних виробників.
За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, після підтвердження всіх контрактів на постачання препаратів, разом із програмою COVAX, держава отримає до кінця літа понад 10 млн різних вакцин. Ними планують імунізувати 5 млн громадян.
Поряд із стабілізацією ситуації із захворюваності, яка вивела Україну в “зелену” зону щодо COVID-19 за критеріями ЄС, урядовці підкреслили, що продовжують працювати над створенням сертифіката вакцинації.
Зазначимо, українцям почали видавати свідоцтва про вакцинацію міжнародного зразка. Утім, для цього потрібно вакцинуватися двома дозами препарату.
Хто видає ці міжнародні бланки про вакцинацію і чи чи можна з ним поїхати за кордон, розповіли у Сніданку з 1+1.
Документ називається Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Воно двома мовами: українською та іноземною – це може бути англійська або французька. На бланку вказані особисті дані, прізвище, ім’я, дата народження. Утім, треба перевіряти, щоб було все, як у закордонному паспорті. У нижній частині документа вказано, коли зроблене перше і друге щеплення проти коронавірусу, а також яким препаратом. Важливо, щоб це була одна вакцина.
Якщо ви отримали повну вакцинацію, то автоматично такий папір не видадуть.
“Щоб отримати цей сертифікат, якщо у вас підписана декларація з сімейним лікарем, то треба до нього звернутися. Він його роздруковує. Необхідно бути зареєстрованим на порталі HELSI.me”, – каже сімейна лікарка Ганна Сєрова.
На українському сертифікаті немає QR-коду, як, наприклад, на іспанському. Лікар-стоматолог з Іспанії Сергій Петращук каже, що на документі обов’язково має бути QR-код для того, щоб на кордоні могли перевірити, чи справжня така довідка.
“Я маю сертифікат про вакцинацію з QR-кодом. Я з ним можу вільно їздити в Євросоюзі. Цей сертифікат у мене постійно перевіряють на кордоні”, – розповів він.
Поки що український документ визнали дві країни: Угорщина та Молдова. Днями з ним можна буде поїхати до Грузії та Туреччини. Варто наголосити, що такі документи дозволять після повернення з-за кордону до України не сидіти на самоізоляції, а також вони звільняють від ПЛР-тестування.