Президент США Джо Байден планує невдовзі запросити у Конгресу екстрене фінансування в розмірі 11,7 млрд доларів для військової та бюджетної допомоги Україні. Про це повідомляє Reuters. Цей запит також включатиме 2 млрд дол. для усунення наслідків вторгнення Росії до України, яке вплинуло на постачання енергоносіїв до США.
Ще 22,4 млрд доларів президент проситиме виділити на боротьбу з коронавірусом напередодні потенційного осіннього спалаху захворюваності.
Директорка Офісу менеджменту та бюджету Білого дому Шаланда Янг уточнила, що запит на 11,7 млрд доларів стосується саме додаткової допомоги, запланованої на наступний фінансовий рік, що стартує 1 жовтня 2022 року. Гроші ж необхідні терміново, адже залишків ухваленого у травні пакета на 40 млрд доларів вистачить лише до кінця вересня.
“Президент Байден чітко дав зрозуміти, що США мають намір і надалі підтримувати народ України у захисті свого суверенітету. Щоб виконати це зобов’язання та задовольнити нагальні потреби, ми просимо 11,7 млрд дол. на допомогу в галузі безпеки та економічну допомогу у першому кварталі 2023 фінансового року”, – заявила Янг.
Вона додала, що до сьогодні вже було виділено приблизно 75% прямої військової та бюджетної підтримки, виділеної раніше Конгресом для України.
Раніше координатор зі зв’язків із громадськістю Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі розповів, що Сполучені Штати Америки готують новий пакет військової допомоги Україні. За його словами, адміністрація президента США Джо Байдена незабаром оголосить про додаткову допомогу для безпеки України.
“Найближчими днями буде оголошено майбутні заходи щодо забезпечення безпеки”, – сказав Кірбі.
Також, як відомо, Пентагон готується передати додаткову військову допомогу Україні на суму близько 775 мільйонів доларів. До нового пакета зокрема увійдуть боєприпаси для HIMARS, безпілотники та ракетні системи.
Зазначимо, США у майбутньому планують відправити до України керовані снаряди Excalibur. Їх використовують для артилерії 155 міліметрів. Excalibur – високоточні снаряди підвищеної дальності. Відхилення від мети досягає не менше двох метрів. Як зазначають у компанії, один такий снаряд може замінити в середньому щонайменше десять звичайних.
Також американська армія готова укласти контракт на постачання далекобійних і потужних дронів-камікадзе Switchblade 600 для України. Дрон Switchblade 600 може атакувати цілі на відстані 40 кілометрів і перебувати в повітрі близько 40 хвилин. Поки невідомо, коли партія безпілотників надійде до України.
Та підтримувати Україну продовжують не лише США. Про нові пакети військової допомоги також незабаром оголосять Фінляндія та Швеція. Зокрема, міністр оборони Фінляндії Антті Кайкконен, рішення з цього питання мають бути ухвалені в розумні терміни.
“Наразі Фінляндія готується надіслати Україні восьмий пакет допомоги, який містить оборонні матеріали”, – заявив він.
Раніше чиновник заявляв, що Фінляндія має підготуватись до збільшення допомоги Україні, а військова допомога має далі поставлятись, адже не слід втомлюватися або ціпеніти від війни.
Як повідомила міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде, її країна підготувала для України нову партію військової допомоги. Це вже сьомий пакет з початку повномасштабної війни.
Вона зазначила, що ЗСУ отримають партію боєприпасів для артилерії. Вартість снарядів 500 мільйонів шведських крон (близько 50 мільйонів євро).
За словами Лінде, це не останній пакет військової підтримки для України. Зараз Шведське управління з питань військового забезпечення (FMV) та Збройні сили вивчають можливості для передачі Україні важкого озброєння та засобів ППО. Мова йде про шведські артилерійські установки Archer та переносні зенітно-ракетні комплекси RBS70.