Влада Росії навряд чи ставить перед собою завдання створити з країни другу версію СРСР, але водночас, ймовірно, замислюються над “відновленням імперії”.

 

Таке припущення висловив перший президент України, глава української делегації в Тристоронньої контактній групі щодо Донбасу Леонід Кравчук. Думкою, відповідаючи на запитання про це журналіста, він поділився в інтерв’ю “Сьогодні”.

“Якщо слухати їхню політику, навіть аналізувати їхню нову Конституцію, то в них завдання глобальне – відновлення імперії. Думаю, це нереально”, – сказав політик.

За його словами, це швидше мрія, яка не має під собою ніяких матеріально-духовних підстав. Водночас, якщо хтось у РФ і захотів би її реалізувати, це стало б величезною помилкою, яка призведе до дуже серйозних наслідків.

Кравчук підкреслив, що не називатиме, що саме спричинять за собою такі дії, адже його згодом можуть звинуватити у втручанні у внутрішні справи країни-агресора.

“До серйозних і величезних військовим, територіальних, матеріальних наслідків, які навіть важко передбачити. Однак таке завдання ставиться. Чому? Тому що кожен росіянин живе величчю Росії”, – пояснив він.

Не меншого здивування викликала заява голови делегації на переговорах у Мінську про його недавнє спілкування з російськими пропагандистами, зокрема Ольгою Скабєєвою.

Відповідаючи на питання, чи вдалося йому “покласти на лопатки” Скабєєву,

Кравчук сказав, що не хотів цього.

“Це не моє завдання. Це не та людина, від якої я отримаю задоволення покласти її на лопатки. От якби Путіна я міг покласти на лопатки… Якби я спілкувався з ним і привселюдно… Ось тоді б я сказав: Це противник. Скабєєва не противник”, – заявив він. 

Кравчук додав, що поважає роботу журналістів, ймовірно, в тому числі російських.

“Скабєєва вона мені не огидна. Вона журналіст. Я їх дуже поважаю, я знаю, яка це складна робота. Вони як розвідники ходять по лезу.

За ними завжди мільйони. Ці мільйони діляться або туди,або туди… Вона енергійна, емоційна, напориста, мені було приємно слухати, як вона говорить. Я не намагався, тільки коли вже почала сильно перегинати – я сказав, слухай, ну давай по-людськи. Ось і все”, – сказав перший президент. Він також запевнив, що”ніколи ні на кого з журналістів не піде в атаку”.

Як відомо, 31 липня Кравчук взяв участь у програмі російської пропагандистки Ольги Скабєєвої “60 минут”. У прямому ефірі Кравчук вступив у суперечку з ведучою з приводу переговорів щодо Донбасу.