В цьому році є підстави для зростання в Україні всіх комунальних тарифів. У всякому разі, так заявляють в уряді. Відповідно до опублікованого консенсус-прогнозу, вартість комуналки зросте на 20%. Йдеться про газ, холодну і гарячу воду, електроенергію та опалення. Правда, вартість блакитного палива обіцяють не переглядати до кінця опалювального сезону, передає Корупція.Інфо.

 


А якщо ціна на газ буде стабільною, то не варто очікувати і значного подорожчання гарячої води і опалення. У виданні Realist попробувати з'ясувати, як і коли можуть зрости тарифи на комуналку в 2018 році.

Різкий стрибок тарифів очікується в квітні

Причиною зростання тарифів в Україні може стати газ. За чинної постанови уряду ціна на нього переглядається двічі на рік. Наступного разу – в квітні 2018 року. З огляду на що, ціни на європейському хабі ростуть (а тариф формується на основі імпортного паритету), а гривня девальвує, уникнути подорожчання газу в Україні не вдасться. У МВФ наполягають, що блакитне паливо повинне було подорожчати ще в жовтні цього року, проте в Кабміні обіцяють, що піднімати тарифи в цьому опалювальному сезоні не стануть.

Як відомо, вартість газу своєю постановою визначає Кабмін, інші тарифи встановлює Нацкомісія в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ). Глава комісії Дмитро Вовк кілька тижнів тому заявив, що в процесі ринкового формування тарифу на газ сталася «затримка» – фактично діюча ціна вже застаріла. Після того, як Кабмін перегляне вартість блакитного палива, постачальники тепла і гарячої води повинні звернутися в НКРЕКУ з проханням підвищити їх тарифи. Тепло і гаряча вода можуть подорожчати пропорційно газу – на 20%.

Популярне: Добре жити не заборониш: Стало відомо який подарунок на Новий рік подарував Луценко старший син


Крім того, на 20% в цьому році може подорожчати і електроенергія. Таке подорожчання пов'язане з проблемами з антрацитом (вугілля марки «А» видобувається виключно на непідконтрольною території, тому його доводиться імпортувати), зростанням заробітних плат, подорожчанням матеріалів та т. Д. НКРЕКУ на даний момент розглядає проект постанови про підвищення тарифів для українців на 10 %. По-перше, вугілля за формулою «Роттердам +» повинен бути на 26% дорожче. По-друге, ставка фрахту з портів Амстердам – ​​Роттердам – ​​Антверпен в український порт можуть підвищити тариф на 31%.

Як платити менше

В опалювальний сезон 80% суми в платіжках – вартість опалення. Щоб скоротити споживання, а разом з ним і суми в платіжках в два рази, доведеться утеплювати весь багатоповерховий будинок по периметру. Як пояснює координатор житлових програм «Опори» Тетяна Бойко, перший крок – створити Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), потім – провести енергоаудит в будинку. Професійний аудитор визначить заходи, які варто провести в будівлі, і вважатиме можливу економію. У деяких містах частину витрат на утеплення візьме на себе місцевий бюджет, ще частина коштів може компенсувати держава через програму «теплі кредити».

Для прикладу: за підсумками минулого опалювального сезону в столиці в утеплених будинках вартість опалення 1 кв. м коливалася в межах 5-10 грн, в той час як в неутеплених багатоповерхівках опалення такої ж площі обходилося в 25-30 грн.

Експерти також радять встановити багатозонні лічильники на електроенергію – з ними вночі за світло можна платити в два рази менше.

Нагадаємо, що в Україні планують скоротити кількість субсидіантів. Так, ще в минулому році міністр соцполітики Андрій Рева заявив, що з часом українські субсидіанти повинні будуть декларувати дохід від банківських депозитів.

Частина експертів упевнена, що враховувати при розрахунку субсидій повинні не тільки доходи, а й кількість автомобілів в родині. Наприклад, не давати знижку, якщо у власності сім'ї є кілька автомобілів або кілька квартир.