Спеціальний представник Держдепу США по Україні Курт Волкер, реагуючи на захоплення Росією українських кораблів в Азовському морі, висловив здивування з приводу офіційної позиції Москви, яка звинуватила Київ у "навмисній провокації", а моряків – у "незаконному перетині кордону".

"Росія протаранила українське судно, яке мирно прямувало в український порт, – нагадав Волкер у своєму Twitter. – Росія захопила кораблі та екіпажі [українських катерів Бердянськ і Нікополь та буксира Яни Капу], а потім Росія звинувачує Україну в провокації???" – озвучив Волкер риторичне питання.

"Зухвале порушення Росією міжнародного права в Азовському морі та провокаційні атаки щодо суверенітету України є абсолютно неприйнятними. Росія повинна негайно відновити свободу плавання через Керченську протоку, дозволивши українським судам вільно використовувати українські порти", – йдеться в заяві конгресмена і співголови Українського конгресового кокуса Брайана Фіцпатріка.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Він також закликав притягнути до відповідальності президента РФ Володимира Путіна і підкреслив, що "США не можуть ігнорувати агресію Росії проти України".

"Продовження Росією нелегальної окупації Криму та її постійні спроби дестабілізувати Східну Європу прямо загрожують інтересам нашої національної безпеки. Ми не можемо ігнорувати агресію Росії проти України. Я закликаю президента і адміністрацію в повній мірі залучити до відповідальності Володимира Путіна на саміті Великої двадцятки на наступному тижні. Ми повинні стояти пліч-о-пліч з народом України", – йдеться в заяві Фіцпатріка.