Новий газопровід ще може стати інвестиційною руїною, а російські “ура” з цього приводу передчасні, вважає Райнхард Бютікофер. Відносно “Північного потоку-2” ще не врегульовано багато питань, пояснив він на інтерв’ю агентству dpa в суботу, 18 вересня.
Бютікофер нагадав, що експлуатація “Північного потоку-2” ще має відповідати вимогам європейського законодавства. Зокрема, це стосується забезпечення анбандлінгу (відділення діяльності оператора ГТС від видобутку газу і його поставки). Натомість росіяни досі цього не забезпечили.
Євродепутат додав, що Газпром також не знайшов вирішення й у питанні закачуванні газу третіми сторонами, що передбачено європейським законодавством.
Проти “Північного потоку – 2”, виступають США і ряд країн ЄС, зокрема республіки Балтії і Польща, а також Україна, яка не хоче втрачати транзит російського газу через свою територію. Серйозну протидію цим проектом надають і в Європейському парламенті. Крім того, проти запуску нового газопроводу протестують німецькі екологи, а деякі політичні партії в ФРН вимагають заморозити цей проект.
Врешті, для запуску ПП-2 знадобиться сертифікація від влади Німеччини, проте коли її отримають – теж невідомо. Навіть у випадку, коли Федеральне агентство з мереж й схвалить запуск труби, проект все ще може бути зупинений Єврокомісією.
Якщо знайдуться серйозні аргументи на користь того, що позитивне рішення федерального агентства щодо ПП-2 протирічить європейському енергетичному законодавству, то новий газопровід може перетворитися в “інвестиційну руїну”, вважає Бютікофер.