У четвер, 20 грудня, одному з полонених моряків – Андрію Эйдеру, якого російські військові підло взяли в полон, виповнилося 19 років, які він зустрів за ґратами. 

Про це на своїй сторінці у Twitter повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Андрій – наймолодший член екіпажу українських кораблів. Чиновник запевнив, що Міністерство закордонних справ робить зі свого боку все можливе, щоб якнайшвидше повернути українських моряків додому. 

Також глава МЗС України побажав полоненому імениннику мужності, сили і віри.

Крім того, хлопець був одним з тих, хто в результаті російської агресії по відношенню до українських моряків 25 листопада отримав поранення. 

27 листопада він вийшов на зв'язок і повідомив про те, що його прооперували. 

Під час обстрілу Андрію осколками перебило ноги, але після операції,  він пересувається за допомогою інших арештантів, незважаючи на те, що частина осколків все ще знаходиться в нозі.

Протягом останніх кількох років Андрій проживав в Одесі у бабусі, де закінчив морський ліцей і відразу ж відправився на флот. 

Він уклав контракт безпосередньо після закінчення навчального закладу, а в полон потрапив лише через три місяці після початку служби.

Як повідомила ЗМІ, мати полоненого Вікторія, розмови про бажання стати моряком Андрій вів з п'ятого класу, а в сьомому він вже точно визначився, ким хоче стати в майбутньому. 

Однак при цьому мова йшла не про військове судноплавство, а про цивільне. Після цього він поступив в Одеський морський транспортний ліцей, а в вересні, відразу після його закінчення, поїхав у навчальний центр, де уклав контракт. Місяць пробув у ньому і два місяці – вдома.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Жінка додала, що ніколи б не подумала, що її веселий і стриманий син зв'яже свою долю з армією. 

Адвокат хлопця повідомив про те, що на його прохання російські тюремники змінили "Русское радио" на "Європу плюс" і додав, що у Андрія гарний настрій, він жартує з приводу рейтингів російського радіо.

Вікторія також додала: "Сім'ї Андрія однозначно є ким пишатися! А ми також продовжуємо працювати і сподіваємося, що незабаром стане менше військових, які змушені зустрічати Новий рік поза своїх сімей".