Колишній так званий "народний мер" Севастополя Олексій Чалий заявив, що до анексії Криму почали готуватися ще в 2004 році.

Про це пише Корупція.Інфо

За словами Чалого, відповідних ситуацій для початку анексії півострова було кілька, "але до 2014 року не було юридичної можливості це зробити".

Популярне: Куди світ котиться!: як українців масово труять неякісним хлібом. Від цього може постраждати кожний

"У 2004-2005 роках ми перший раз готувалися до перевороту в зв'язку з "помаранчевою революцією". Але юридично міцна база для наших дій могла з'явитися тільки в разі, якби виник період беззаконня, коли не можна залишатися в рамках закону, якщо з тобою перестають говорити мовою закону. У 2004-2005 року цього не сталося", – заявив він.

Другий раз, за словами Чалого, Крим можна було "забрати" в 2008 році.

"Точно такий же критичний період був в 2008 році, під час війни в Південній Осетії. Ющенко був президентом України. Чорноморський флот Росії брав участь в операції, і коли вони поверталися до Севастополя, на свою головну базу, Ющенко дав команду їх не пускати", – сказав він.

Чалий заявив, що в 2013 році, коли в Києві був підписаний пакет євроінтеграційних законів, "ми зрозуміли, що можемо втратити останню надію на повернення в Росію".

При цьому, за словами Чалого, ніяких контактів з Росією в цей період у нього не було.

Чалий заявив, що "зручним моментом для перевороту" став момент, коли на Майдан відправили севастопольський "Беркут".

Як відомо, анексія Кримського півострова армією РФ почалася 20 лютого 2014 року.