Верховний Суд ухвалив рішення у першій справі про цивільну конфіскацію понад 1,2 млн гривень, що належать колишньому народному депутату Іллі Киви. Зазначені кошти перенаправлять у дохід держави.
Суд ухвалив постанову на основі висновків Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду. Про це повідомляє пресслужба Верховного Суду.
“Верховний Суд прийняв остаточне рішення у першій справі про цивільну конфіскацію щодо стягнення в дохід держави понад 1,2 млн гривень необґрунтованих активів, що належать колишньому народному депутату”, – ідеться у повідомленні.
Слідство встановило, що незважаючи на те, що Кива не був власником об’єктів нерухомості (жомової ями) і не маючи правомочності щодо володіння, користування та розпорядження ним, передав майно в оренду суб’єкту господарювання з ознаками фіктивності. За оренду вказаний народний депутат протиправно отримав понад 1,2 мільйона гривень.
Також колаборанту зарахували на банківський рахунок ще 10 тисяч гривень як комісійні доходи за проведення безготівкових банківських операцій.
Зазначається, що Верховний Суд погодився з висновками Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду та постановив конфіскувати в дохід держави вказані кошти.
Журналісти видання Bihus провели у 2020 році розслідування. Під час нього вдалося виявити, що Ілля Кива заробляє кошти на здаванні в оренду жомової ями. Причому мовиться про пристойну суму у понад мільйон гривень.
Чергова порція інформації вивела на зв’язки між заробітком Іллі Киви та окупантами. Так, жомову яму в нього орендувала фірма ТОВ “Компанія “Сиквел”, зареєстрована у Львові.
Згодом з’ясувалося, що першим власником підприємства є Олександр Попівший. А вивчення його сторінки в “Однокласниках” показало, що він мешкає на окупованій території. Ба більше, чоловік публікував світлини з матчу між футбольним клубом “Зоря”, а також збірною СРСР в окупованому Луганську.
Як повідомлялося, 13 серпня Вищий антикорупційний суд конфіскував 1,25 млн грн доходу, одержаного тоді ще народним депутатом від фракції “Опозиційна платформа-За життя” Іллею Кивою нібито від здачі в оренду жомової ями фірмі з ознаками фіктивності.
З відповідним позовом про визнання необґрунтованими активів на суму понад 1,2 млн грн, що належать екснардепу, та стягнення їх у дохід держави до Вищого антикорупційного суду САП звернулася 20 травня. За даними слідства, депутат одержав ці необґрунтовані активи від суб’єкта господарювання з ознаками фіктивності, хоча сам політик взагалі не є власником нерухомості.
Згодом вимогу САП прокоментував сам Кива. Він підкреслив, що під час укладання договорів оренди все майно було задеклароване, а за отриманий прибуток нардеп сплачував податки.
Уже влітку САП надала суду докази у справі про жомову яму та незаконне збагачення Киви на 1,2 мільйона гривень. А пізніше суд ці кошти у народного депутата конфіскував. Наприкінці року Кива потрапив до реєстру боржників, і відтоді з нього почали списувати кошти, отримані незаконним шляхом.