Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка переконує, що на нього не було жодного тиску чи вказівок від будь-яких топ-посадовців щодо розслідування справи проти компанії Burisma, пов’язаної з сином нині потенційного кандидата у президенти США Джо Байдена.
Про це глава ГПУ заявив під час брифінгу 4 жовтня.
“Ніхто із закордонних, українських політиків, чиновників, не чиновників, не дзвонив до мене і не намагався вплинути на мої рішення щодо конкретних кримінальних проваджень”, – наголосив очільник ГПУ.
Водночас, за його словами, Генеральна прокуратура України наново оцінює усі провадження, які були закриті чи роздроблені і розслідувались раніше, щоб переглянути їх у випадках ухвалення незаконних рішень.
“У цій сфері, в якій можуть бути фігурантами Злочевський, Курченко та інші люди чи кампанії – таких проваджень близько півтора десятка. Ми переглядаємо усі провадження”, – сказав він, відповідаючи на питання про можливе відновлення справи проти керівництва газодобувної компанії Burismа.
Рябошапка наголосив, що там, де прокуратура втратила можливість розслідувати справу, потрібно буде ухвалювати рішення по передачі їх за підслідністю.
“Таких проваджень, насправді, в нас дуже багато. Як один із прикладів, я наведу справу щодо колишнього народного депутата, який входив до так званої Сім’ї. Це провадження було подріблено і розкидано по різних регіонах України, різних відділах правоохоронних органів. Ми його збирали по всій країні, консолідували в одних руках і передали до відповідного органу”, – повідомив генпрокурор.
Він нагадав, що з 20 листопада Генпрокуратура не зможе дорозслідувати жодних справ.
Рябошапка розповів, що важливим напрямком роботи Генпрокуратури є аудит справ і стану, в якому сьогодні є органи прокуратури.
“Ми почали переглядати рішення, які були ухвалені не лише протягом останніх місяців, а й останніх років. Багато резонансних справ були або закриті, або розділені в провадженнях і розкидані по всій країні. Зараз ми шукаємо такі справи, відновлюємо у них провадження, передаємо за підслідністю. Якщо бачимо інші незаконні рішення, також відповідно реагуємо”, – підкреслив він.
Окрім того, Генеральний прокурор має намір перетворити Генеральну прокуратуру України на Офіс генпрокурора до 2020 року.
Щодо етапності: ми передбачаємо максимальний строк цієї реформи – це два роки, що передбачено законом, але ми хотіли би зробити це значно швидше”, – заявив він.
За словами Рябошапки, у найближчих планах – “до нового року завершити реформу в ГПУ, перетворивши її на Офіс генерального прокурора. Протягом першого кварталу, орієнтовно: зробити переатестацію у регіональних прокуратурах, і протягом ще чотирьох місяців: десь до 1 вересня завершити атестацію і в місцевих прокуратурах”.
“Після того, коли ми будемо бачити кількість вакантних посад і наші потреби в кількості прокурорів, ми зможемо провести добір нових прокурорів”, – додав Генпрокурор.