Україна офіційно звернулася до влади Грузії з проханням.

Мовиться про передачу Міхеїла Саакашвілі Україні чи будь-якій іншій європейській країні на лікування.

Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк. Він також запевнив, що це жодним чином не має спровокувати росію на агресію проти Грузії.

Україна закликала Грузію передати Саакашвілі на лікування закордон.

Україна на офіційному рівні звернулася до Грузії з проханням віддати Міхеїла Саакашвілі. Радник керівника ОП підкреслив, що грузинська влада не повинна боятися військової агресії росії з цього приводу.

“Президент України Володимир Зеленський має чітку позицію – на відміну від росії, ми не втручаємось у суверенні справи інших країн. Ми не даємо жодних порад. Це дуже важливий параметр. На офіційному рівні ми пропонуємо уряду Грузії передати нам Саакашвілі. Я дуже симпатизую Міхеілу. Я поважаю його, бо він є фігурою історичного масштабу,”– повідомив Михайло Подоляк.

Радник пояснив, що Україна пропонує передати їй грузинського експрезидента на лікування. Якщо Грузія категорично проти, тоді Саакашвілі варто відвезти у будь-яку іншу європейську країну, де йому нададуть необхідну медичну допомогу.

Подоляк вважає, що Саакашвілі навмисно катують
Подоляк також сказав, що його позиція значно радикальніша у порівнянні з офіційною. Він вважає, що чинний грузинський уряд “хоче ввести Грузію в історію як державу, яка навмисно катувала свого президента у в’язниці”. Фактично вона його вбиває.

“Ось так це виглядає для мене. Даю просту пораду, без втручання, говорю їм прямо — представники чинної влади, держави загалом, депутати керівної партії. Тієї партії, яка чомусь так любить Росію, не робіть так, що самі впишете себе в історію Грузії чорними літерами,” – закликав Подоляк.

Радник глави ОП додав, що намагається зрозуміти мотивацію грузинського уряду. Щобільше, Подоляк готовий навіть особисто приїхати та забрати Саакашвілі, якщо так забажає Грузія.

Що відбувається із Саакашвілі. Грузинський та український політик Михеїл Саакашвілі ув’язнений на Батьківщині з 2021 року.

На початку грудня американський лікар Девід Сміт повідомив, що стан Саакашвілі суттєво погіршився.

Державного діяча намагалися отруїти – у зразках волосся та нігтів колишнього президента Грузії лабораторія NMS Labs знайшла важкі метали, ртуть і миш’як. Соратники та знайомі Саакашвілі переконані, що погіршення здоров’я політика є справою рук чинної грузинської влади.

Нещодавно депутатка парламенту Грузії, голова фракції “Єдиний національний рух” Хатія Деканоїдзе зазначила, що у Міхеїла вже 20 різних діагнозів.

У колишнього президента постійна температура, яку не вдається збити, та інтоксикація організму. Його стан тільки погіршився з моменту прибуття в лікарню.

Високопосадовці багатьох країн, які спостерігають за ситуацією у Грузії, наголошують, що Міхеїл Саакашвілі – політичний в’язень, якого катує чинна влада.

В ув’язненого у Грузії Міхеїла Саакашвілі погіршується стан здоров’я. Якщо він помре, то це матиме погані наслідки для самої країни й стане перемогою Кремля.

Про це сказала депутатка парламенту Грузії Хатія Деканоїдзе. За її словами, аби не допустити загибелі Саакашвілі, його потрібно випустити та перевезти за кордон для реабілітації.

Деканоїдзе розповіла, що 4 січня у низці міст світу відбулися акції на підтримку Саакашвілі. Грузини та люди інших національностей вийшли, аби заявити про те, що не можна просто вбивати третього президента Грузії, громадянина України в ув’язненні, оскільки це суперечить принципам цивілізації.

“Тобто всі думають про те, що, якщо Саакашвілі помре та будуть дуже погані наслідки, – це буде тільки перемога Кремля й Путіна,” – заявила депутатка парламенту Грузії.