Лідер Радикальної партії Олег Ляшко вважає, що за продаж фальсифікованих ліків треба садити довічно, передає Корупція.Інфо

Більше того, політик навіть вніс до парламенту відповідний законопроект. Про це він розповів у кулуарах Верховної Ради, повідомляє прес-служба РПЛ.

Популярне: "Перепрошую, але глибоко в душі я…": Помилка Парубія спровокувала істерику у Верховній Раді

"Ми обіцяли хрестовий похід проти фармацевтичної мафії, яка обкрадає українців, позбавляє людей можливості купувати ліки і продає підробки. Я підписав законопроект про довічне ув'язнення за продаж фальсифікованих ліків. Не можна у людей витягувати останні гроші, ще й продаючи підробки", – наголосив народний депутат .

За словами Ляшка, такі жорсткі заходи проти тих, хто продає неякісні ліки, він пропонує ввести у зв'язку з тим, що смерть чи інші тяжкі наслідки, що виникли в результаті безвідповідальності, мають розглядатися як умисне вбивство.

Також політик хоче збільшити міру покарання для виробників і розповсюджувачів фальсифікату з 3-5 років до 5-8 років, а за повторний злочин – з 5-8 років до 8-10 років і пропонує вважати це замахом на вбивство.

"Нехай всохне рука у того, хто забирає гроші у бабусь, дідусів, дітей та наживає собі мільярдні статки за рахунок отруєння людей. За рахунок того, що вони не мають можливості отримувати доступ до ліків. Це перший крок: встановлення "драконівської" відповідальності за продаж фальсифікованих ліків", – пояснив Ляшко.

Політик також розповів, як зробити ліки доступними для українців.

"Ми вимагаємо від влади зробити все, щоб стабілізувати ціни на ліки і зробити їх дешевшими. Мільйони українців, які ходять в аптеки, не мають грошей, щоб купити препарати, адже вони дорожче у 5-10 разів, ніж у сусідніх країнах. Необхідно ввести референтне ціноутворення, скасувати ПДВ на медикаменти, обмежити рентабельність і розширити перелік найменувань, які надаються за програмою "Доступні ліки", – зазначив Ляшко.

Говорячи про проблему, лідер РПЛ поділився і особистим досвідом, обурившись через те, що звичайні люди іноді навіть не можуть собі дозволити нормально лікуватися.

"Я своїй мамі іноді купую ліки від тиску. 250 грн пачка ліків на тиждень. Що говорити про інших людей, які не мають таких можливостей?" – обурюється політик.

Крім того, Ляшко разом зі своєю командою поставив уряду вимогу відправити у відставку заступника в. о. міністра охорони здоров'я Олександра Лінчевського через його висловлювання про недоцільність лікування онкохворих, оскільки "всі вони помруть".

"Люди хворіють на онкологію, останнє з дому виносять, влазять у величезні борги, щоб полікуватися, а якийсь ідіот у МОЗ розповідає, що не треба виділяти гроші на онкохворих, бо вони все одно помруть. Ми вимагаємо відставки цієї антилюдської команди і доступу українців до медицини", – підсумував парламентар.