Служба безпеки України (СБУ) разом з прикордонниками перекрила канал незаконного вивозу бурштину до Китаю, який контролювали працівники Одеської митниці, повідомляє прес-центр спецслужби, передає Корупція.Інфо із посиланням на Zaxid.net

Одним з організаторів оборудки був співробітник управління аналізу ризиків та протидії митним порушенням Одеської митниці. Використовуючи службове становище, зловмисник організував незаконне вивезення великої кількості бурштину з території України через пункт пропуску «Аеропорт «Одеса», повідомили в СБУ.

Як зазначається у повідомленні, бурштин вивозився партіями по 100-200 кілограмів декілька разів на тиждень, переважно таке вивезення здійснювали громадяни Китаю. Митник забезпечував їм безперешкодне проходження митного та прикордонного контролю за винагороду у розмірі $130/кг.

«Під час спецоперації співробітники СБУ затримали громадянина Китаю, який за сприяння митника-спільника намагався незаконно вивезти з України 80 кілограмів бурштину. Слідчі дії тривають», – йдеться у повідомленні.