На Бердянському напрямі точаться запеклі бої, про ситуацію на цій ділянці фронту розповів відомий військовий аналітик.
Так, за словами координатора групи «Інформаційний опір», полковника Збройних сил України Костянтина Машовця, на Бердянському напрямку російські окупанти намагаються вирішити проблему організації оборони с.Заповітне Бажання шляхом контратак на схід від села.
«Але від того, ситуація з обороною с.Заповітне Бажання, для них явно не покращала. Проблема з дорогою, що оминає с.Старомлинівку – залишилася. І необхідність цю ділянку чимось перекрити.
Подальша доля всього цього напряму вирішиться у 4-кутнику – Урожайне – Новодонецьке – Керменчик – Заповітне Бажання», – зазначає Машовець.
Військовий аналітик констатує, що від перших позицій передових підрозділів ЗСУ до перших будинків с.Старомлинівка на її північній околиці приблизно 2.1-2.4 км.
Але щоб їх подолати, ЗСУ необхідно буде, крім іншого, нейтралізувати підрозділи 60-ї омсбр противника, які зараз засіли в селі Заповітне Бажання і прикрити свій лівий фланг з боку Новодонецького рубежу — Керменчик.
«Крім того, слід мати на увазі, що пересування по дорозі Урожайне – Старомлинівка, супроводжуватиметься необхідністю долати щільні міно-вибухові загородження супротивника, та ще й під його інтенсивним вогневим», – попереджає Машовець.
За словами експерта, у ЗСУ «з’явився дуже непоганий шанс одним коротким, але досить потужним «ривком» вирішити долю всього Старомлинівського району оборони супротивника.
«І він з’явився тоді, коли ЗСУ звільнили Урожайне і просунулися трохи на південь від нього», — пояснив Машовець ситуацію на цій ділянці фронту.
Щодо Куп’янська, то бойові дії на підступах продовжуються. І не лише на них. Причому настільки інтенсивні, що, наприклад, у неділю, 20 серпня, місто весь день перебувало під обстрілом. В результаті пошкоджено будинки та автомобілі, понад 10 осіб отримали поранення, а через пошкодження газопроводу тисячі залишилися без газу.
Противник намагається наступати на південь від Першотравневого, Синьківки та на схід від Петропавлівки. Головне – усі закінчилися поразкою окупантів, і вони не просунулися вперед.
Під Лиманом основні бої тривають у районі Серебрянського лісництва. Росіяни штурмують раніше зайняті українськими військовими позиції біля Кремінної та Білогорівки (Луганська область). Сили оборони чинять запеклий спротив і відбивають штурми.
Ситуація настільки динамічна, що як звернули увагу аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW), російські джерела кілька разів на день кажуть про своє просування, після чого спростовують заяви.
Західні партнери не вбачають загрози російського прориву. Як зазначив заступник начальника естонського Генштабу Март Вендла, на боці України сама географія, оскільки річка Оскіл та висоти забезпечили гарну основу для захисту північно-східної ділянки.
Загрози прориву справді немає, але лише якщо казати про короткострокову перспективу. Причина — у якості 100-тисячного російського угруповання, що складається з груп військ «Центр» і «Захід».
«Якщо аналізувати склад сил і засобів, то у них серйозні проблеми зі штатною комплектацією. Деякі підрозділи укомплектовані приблизно на 30%. По суті, це не наступальні сили, а оборонні, та й то не найвищої ефективності», — розповів РБК-Україна військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.
За його словами, спроби кинути у наступ непідготовлені сили зводяться до того, що ворог зазнає величезних втрат. Виправити ситуацію може підкріплення, але поки що таких явищ не спостерігається.
«Тому у короткостроковій перспективі у них не буде можливості прорвати оборону на Лимано-Куп’янській вісі. Особливо у напрямку Куп’янська з подальшим захопленням міста», – додав експерт.