Вчора в Одесі перебував керівник Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, який дав деякі оцінки стану навколо пожежі в Одеському коледжі економіки, права та готельно ресторанного бізнесу

“Після сьогоднішньої наради з’ясувалося, що в коледжі (Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, – Ред.) Взагалі не було пожежної сигналізації”, – повідомив Чечоткін під час брифінгу в Одеській ОДА.

Також до чиновників виникло безліч питань, пов’язаних з оснащенням рятувальників, і про засоби, які використовують під час рятувальної операції. За словами головного рятувальника України, ретельний аналіз досвіду європейських країн показав, що ефективність “кубів життя” (надувних рятувальних батутів) як засобів спасіння не висока. Правда, Чечоткін зізнався, що п’ять таких кубів життя є в інших областях.Також чиновник сказав, що в Україні є проблема з пожежними драбинами, оскільки в країні їх просто не виробляють. В одеських рятувальників є три 30-метрові сходи і один 50-метровий підйомник.

Разом з тим Микола Чечоткін запевнив, що рятувальники забезпечені всім мінімально необхідним для ефективного виконання завдань.

Нагадаємо, за останніми даними в Одесі внаслідок пожежі на даний час загинуло 12 людей, пошуки на попелищі тривають.