8 серпня Рада Європи оновила список країн зеленої зони, яким ЄС відкрив кордони. Україна не увійшла до оновленого списку третіх країн, громадянам яких зняли обмеження на в’їзд.

Таким чином, українцям ще на два тижні заборонили поїздки в країни Євросоюзу — по закінченню цього терміну РЄ знову оновить список країн зеленої зони.

Про це повідомляє Рада ЄС.

В безпечний список країн, жителям яких дозволений в’їзд в ЄС, включили: Австралію, Канаду, Грузію, Японію, Нову Зеландію, Руанду, Південну Корею, Таїланд, Туніс і Уругвай. З цього списку Рада Європи виключила Марокко і Алжир. Китай теж знаходиться в “зеленій зоні”, але Євросоюз дозволить в’їзд жителям цієї країни, як тільки влада КНР скасує обмеження на поїздки для європейців.

Як відомо, Євросоюз складає список безпечних країн відповідно до епідеміологічної ситуації в третіх країнах. Обмеження на в’їзд скасовуються, коли кількість нових випадків COVID-19 за останні 14 днів і на 100 тисяч жителів наближена до середнього показника по ЄС або нижче.

Також в ЄС, крім епідемічної ситуації, при прийнятті рішень про відкриття кордонів для громадян третіх країн враховують принцип взаємності. З метою однакового ставлення третя держава, якій Європа готова відкрити кордони, також має зняти обмеження на в’їзд з ЄС.

Нагадаємо, на даний момент для України відкрили свої кордони 38 країн, серед них популярні для українців Туреччина, Польща, Хорватія, Єгипет. Країни Євросоюзу поки включили Україну в “червону” зону, для країн якої закриті кордони. Представники ЄС будуть переглядати цей перелік кожні два тижні, щоб додавати або виключати деякі країни.