Комітет Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства схвалив план роботи на вересень 2017-го — січень 2018 року. Зокрема, комітет планує підготувати 84 проектів і законодавчих актів, з яких він є головним, на розгляд Верховної Ради, передає Корупція.Інфо.

Популярно: УВАГА!!! Міграційна служба попередила українців про нову шахрайську схему, прочитайте, щоб не залишитися без закордонного паспорта 

Серед них: зміни до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (№ 6403), законопроект про надання житлової  допомоги громадянам України, житло яких було зруйновано (знищено) або пошкоджено внаслідок збройної агресії держави-агресора (№ 6472), проект закону щодо мораторію на сплату комунальних послуг внутрішньо переміщеними особами на їхнє нерухоме майно, яке перебувало в не підконтрольних владі населених пунктах (№ 6461). Також комітет працюватиме над законопроектом щодо встановлення  максимального розміру штрафів за борг з оплати житлово-комунальних послуг та кредитних договорів (№ 6140); проектом закону про відшкодування шкоди, заподіяної громадянам терористичним актом та внаслідок проведення АТО.

Комітет також планує підготувати до розгляду Верховною Радою низку законопроектів щодо фінансування капітального ремонту багатоквартирних будинків (№ 5457), щодо вдосконалення механізму реалізації прав мешканців багатоквартирних будинків (№ 6465); щодо поліпшення інвестиційних можливостей у сфері виробництва електричної енергії з альтернативних джерел (№ 6081 і № 6081-1); щодо часткового процесів передачі (надання) у власність та користування земельних ділянок для містобудівних потреб (№ 6097). 

До розгляду під час сьомої сесії народні депутати мають підготувати проект закону щодо впровадження відповідальності за надання послуг неналежної якості (№ 5466) і проект постанови про створення депутатської робочої групи з питань розслідування обставин формування платіжних квитанцій на оплату послуг з центрального опалення і водопостачання із завищеними сумами (№ 5407) тощо.

Крім того, комітет планує подати свої пропозиції до 126 проектів законів і постанов, з яких він не є головним.

У порядку контролю за виконанням законів, постанов Верховної Ради, власних рішень комітет має намір у вересні розглянути проблемні питання забезпечення сталого функціонування підприємств житлово-комунальної сфери для проходження опалювального сезону 2017—2018 років.