Адміністрація США вважає за потрібне підписати у листопаді цього року нову хартію стратегічного партнерства з Україною, щоб відобразити в ній сучасні реалії.
Про це повідомив під час брифінгу представник Державного департаменту США Нед Прайс, йдеться у повідомленні ГУР МО України.
«Нам потрібно оновити хартію, щоб у ній йшлося про виклики 21 сторіччя», – зазначив він та нагадав, що 10 листопада цього року Державний секретар США Ентоні Блінкен прийматиме очільника МЗС України Дмитра Кулебу. Як стверджує “АрміяІНФОРМ”, саме тоді сторони планують підписати нову хартію.
Також США все більше стурбовані нерегулярним переміщенням російських військ і техніки поблизу кордону України.
Вашингтон звернувся до країн Євросоюзу (ЄС) та Європейської служби зв’язків через стягування російської армії до кордону з Україною. Про це повідомляє щоденна німецька газета Süddeutsche Zeitung з посиланням на дипломатичні джерела.
Як повідомляє Главком, автор статті заявив, що США наприкінці минулого тижня звернулися до міністерств закордонних справ Німеччини, Великої Британії та Франції.
Причина – концентрація російських військ на кордоні з Україною та пов’язаний із цим високий потенціал ескалації.
Журналіст уточнив, що Вашингтон передав партнерам дані щодо переміщення російських військових біля кордонів. Президент США Джо Байден на полях саміту «Великої двадцятки» (G20) у Римі закликав канцлера ФРН Ангелу Меркель посилити тиск на Москву через газопровід «Північний потік-2», додав автор.
Американське посольство у Берліні на запит видання відмовилося коментувати зміст дипломатичних контактів із Європою. Представник дипломатичної місії заявив, що «непохитна підтримка» США суверенітету та незалежності України перед існуючою російською агресією не повинна викликати жодного сумніву.
У Відомстві федерального канцлера заявили, що Берліну не подобаються дії Росії щодо України.
«Поведінка Москви відчуває на міцність терпіння Німеччини», – пише видання з посиланням на політиків.