Загибель голови громадської організації “Білоруський дім” Віталія Шишова, якого знайшли повішеним недалеко від місця проживання, говорить про те, що тепер Олександр Лукашенко зможе вбивати неугодних йому українських, польських і литовських політиків.

Таку думку в ефірі програми “Сьогодні День” висловив член Координаційної ради білоруської опозиції Андрій Курейчик.

“Якщо виявиться, що це вбивство пов’язане з білоруськими спецслужбами, – то Білорусь фактично вийшла за межі своєї юрисдикції, в терористичну діяльність.

Це означає, що спецслужби можуть вбивати не тільки безпосередніх опонентів режиму з білоруського середовища, але цілком можливо, що вони можуть також вбивати й українських, польських, литовських політиків, які ведуть неправильну, на думку Лукашенка, лінію.

Дається індульгенція на вчинення політичних вбивств, це якісно новий рівень небезпеки, яка виходить від Білорусі. Звичайно, хочеться чіткого розслідування і жорсткої реакції”, – сказав Курейчик.

Він також розповів, що у зв’язку з цим вбивством опозиціонери не радять людям виходити на відкриті протести.

“Ми розуміємо, що вихід на протести означає ще більше жертв, зараз такий етап. Якщо опонентів збираються вбивати за кордоном, то вже всередині Білорусі це робити взагалі елементарно. Тому політичні лідери зараз закликають не виходити на вулиці саме у зв’язку з тим, що ми не можемо забезпечити безпеку людей і не хочемо жертв”, – сказав Курейчик.

Крім цього, загибель голови громадської організації “Білоруський дім” Віталія Шишова є вбивством з політичних мотивів.

Таку думку висловив приятель загиблого Шишова – громадський активіст, переселенець з Білорусі Валерій Слепухін.

“Основний мотив був політичний, оскільки в особистому житті у нього питань не було… Він вів абсолютно адекватний спосіб життя, і ніщо не свідчило про те, що можуть бути певні труднощі… Я сподіваюсь, що вбивці будуть знайдені, але поки не знаю, чи буде це можливо”, – сказав він.

Слепухін розповів, як переселенці з Білорусі відреагували на смерть Шишова:

“У багатьох чатах говорять, що тут небезпечно, багато рекомендують їхати якомога далі – до Польщі або Литви. Але багато білорусів тут відчувають комфорт і близькість культури, тому залишаються. Безпека в стані гібридної війни, яку веде Україна… складно сказати, що тут безпека. Але багато білорусів відчували себе тут значно легше, ніж у Білорусі. Я сподіваюсь, що не буде масового відтоку білорусів, які знаходяться в Україні. Але це буде потужний поштовх, щоб люди емігрували далі”.

Нагадаємо, главу громадської організації “Білоруський дім” 26-річного Віталія Шишова 3 серпня було знайдено повішеним в одному з парків Києва неподалік від місця проживання. Напередодні ввечері дівчина Віталія повідомила, що він пішов на пробіжку і не повернувся.