За останній час, ситуація в Україні стає все більш складною, а все в першу чергу через дефіцит допомоги з США. Росія посилює авіаудари та поступово просувається на полі бою, але кінця бойовим діям не видно. Допомога Заходу не надходить, а військових та боєприпасів не вистачає, що призводить до погіршення перспектив для України. Але зараз у США є шанс перевернути ситуацію з ніг на голову. Невже Байден чекає, аби Зеленський записав до нього звернення?
Про це пише The Washington Post.
Справа в тому, що зараз все залежатиме від можливості повернення захоплених територій України, особливо з огляду на те, що лінія фронту майже не змінювалася протягом останнього року. У такій ситуації, Зеленський відкидає можливість перемовин з Путіним, поки російські війська залишаються в Україні.
Громадськість України настійно проти здачі території, а Путін не виявляє готовності прийняти інші умови, крім капітуляції України. У результаті, Україна опиняється у ситуації, де припинення вогню не має сенсу, оскільки це дозволить росіянам поповнити свої сили.
Таким чином з цього «глухого кута» Україну можуть вивести Штати. Адже всі вже неодноразово спостерігали як поява на фронті техніки та озброєння впливає на хід подій. Чого лише вартує нещодавнє поповнення ЗСУ снарядами. Лічені дні і надскладну ситуацію вдалося стабілізувати.
Європі не вистачає виробничих потужностей, щоб компенсувати дефіцит зброї, особливо артилерійських та протиповітряних боєприпасів — найбільших потреб України.
Зеленський заявив, що Україна надає пріоритет внутрішньому виробництву, але поки що забезпечує лише невелику частину своїх потреб. Російські сили зараз стріляють у шість разів більше, ніж українці вздовж лінії фронту.
Тож за даними видання, Україна та її партнери повинні підготуватися до 2025 року як до ще одного року війни, а не мирних переговорів. Якщо Захід хоче миру, він повинен не тільки реагувати на поточні потреби України, але й використовувати 2024 рік, щоб забезпечити Україну всім необхідним для вступу в наступальний режим і досягнення значних успіхів у 2025 році. В провідну роль у цьому якраз повинні зіграти Штати.
Паралельно, Україна повинна задовольнити деякі потреби самостійно, мобілізувавши достатньо людей. Військові командири наполягають на масштабній мобілізації. Та і сам Зеленський вже робить досить різкі заяви щодо цього. Так він заявив, що Депутати українського парламенту надто довго розглядали новий закон про мобілізацію.
За словами президента, окремі норми пропонованого закону могли викликати парламентський діалог, однак «достатньо вже чотирьох місяців на діалог».
«Достатньо, навіть вже перебільшили вони (народні депутати, — ред.) з цим питанням», — наголосив Володимир Зеленський.
«І тому ми говоримо з парламентом, щоб вони проголосували найближчими днями. Проголосували відповідний закон. Це дуже важливо. Це зовсім безвідповідально — те, що вони роблять», — зазначив президент.
Інакше, заявив він, у Сил оборони можуть виникнути проблеми з резервами.
«Депутати повинні заспокоїтись і не чекати оплесків своєму популізму. І тому вичищати закон не можна. Треба дивитись на нього реально. Він повинен бути. Робочий закон, який спрацює. В іншому випадку тоді за резерви буде відповідати не військове командування держави, а парламент України. А це, я вважаю, неприпустимо», — додав Зеленський.
На даний час, як вважає президент, політикам слід перейматися не власними рейтингами, а обороноздатністю держави.
«Зараз тільки безглузді люди думають про власні рейтинги. Ніяких рейтингів, нічого немає, є один тільки пріоритет — пріоритет України. Не збережемо Україну, ні у кого з тих чи інших політиків не буде ніякого майбутнього. Ми повинні зберегти Україну і зберегти наших людей, нашу націю. Це номер один. Для цього необхідні зміни до відповідного законодавства», — сказав Володимир Зеленський.