Грузинський співак та актор Вахтанг Кікабідзе 11 листопада прилетів до Києва, щоб зустрітися із президентом України Володимиром Зеленським. Головною темою зустрічі стала доля колишнього президента Грузії, громадянина України Михайла Саакашвілі, який перебуває під арештом у Грузії та голодує 42-й день.

Після розмови із Зеленським Кікабідзе зустрівся із засновником видання “ГОРДОН” Дмитром Гордоном і розповів деталі розмови.

Що сказав Володимир Олександрович?

– Він сказав, що Саакашвілі – громадянин України, тож країна має повернути свого громадянина.

Ми із Зеленським давно знайомі, це була розмова близьких друзів.

Я хочу тобі сказати особисто: я від імені всіх грузинів попросив вибачення за те, що українську делегацію тоді наш псевдоуряд не впустив до Грузії. Після вашого від’їзду був великий скандал, про це говорили на телебаченні… Ми навіть не знали, що ця делегація приїжджає.

Я йому сказав: “Якщо ви любите бої без правил, приїжджайте до Грузії! Я селами й містами вас поводжу і розповім, де били тих людей, які хочуть у Європу, які мислять по-іншому, ніж наш уряд… Без очей залишили кількох людей: 21 липня минулого року поліцейські стріляли просто в обличчя за наказом верхівки, яка керує цією маленькою країною. Як у липні били журналістів…” Загалом, це довго розповідати.

І я кажу: “Я спеціально, Володю, прилетів попросити, щоб ви свого громадянина якось урятували. Тому що є таке відчуття, що хочуть, щоб звідти він не вийшов живим”. Довго розповідати для необізнаного глядача, але…

Я сказав, що знаю, що на це потрібен час. “Треба вам зібратися із силовиками, поговорити, але, – кажу, – я боюся, що він не доживе. Тому треба якось зробити так, щоб його звідти перевели до нормальної клініки. А потім уже… Коли привезете його до країни, де його прописано, потім самі з ним розберетеся: залишатися йому тут, або виїхати, або забрати… Це ваші справи. Я переживаю через те, щоб він не загинув”.

Варто зазначити, що після розмови з Вахтангом Кікабідзе Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Грузії Іраклі Гарібашвілі.

Глава держави порушив питання забезпечення прав громадянина України Міхеіла Саакашвілі та наголосив, що вони мають бути гарантовані повною мірою відповідно до норм міжнародного права.

Президент окремо наголосив на неприпустимості застосування до громадянина України непропорційних заходів примусу.

Володимир Зеленський акцентував увагу на необхідності надання доступу до Міхеіла Саакашвілі його матері та близьким.

З огляду на стан здоров’я громадянина України Глава держави також висловив прохання розглянути можливість допуску до Міхеіла Саакашвілі українських лікарів.

«Україна завжди захищає законні права та інтереси своїх громадян», – зазначив Володимир Зеленський.

Також зазначимо, що після цієї розмови Єлизаветі Ясько нарешті вдалося побачити Міхеіла Саакашвілі. Після того, як політика перевели до тюремної лікарні у Тбілісі, вона намагалася потрапити до нього упродовж кількох днів.

Про це нардепка повідомила в ефірі одного з українських телеканалів. Вона пояснила, що є різні шляхи, аби отримати дозвіл на відвідування ув’язненого.

За словами нардепки, такі дозволи як правило оформляють через посольство України. Втім, на відповідний запит дипломатичної установи досі не відповіли. Тож 12 листопада вона скористалася іншим варіантом. Заяву на відвідини написав сам Саакашвілі.

“Я занепокоєна тим, чому таке відбувається щодо іноземних парламентарів. І чому мені не дають дозвіл, якщо я українка та член його родини”, – підкреслила “слуга народу”.

Ясько звернула увагу на те, що Саакашвілі голодує вже упродовж 43 днів. Напередодні він заявив, що готовий припинити голодування, якщо його переведуть у клініку з нормальними умовами та апаратурою. Втім, цього досі не сталося.

Все, що я бачу, це дуже депресивно. Це порушує всі його права та гідність. Я не можу повірити, що таке відбувається, але своїми очима я це бачила,
– наголосила кохана політика.

Вона розповіла, що коли говорить Саакашвілі, то чутно, як за вікном криміналітет кричить образливі слова. “Сьогодні це були одиничні випадки, а раніше – спланованою акцією”, – зауважила вона.