Колишній генпрокурор Юрій Луценко заявив, що першу справу про держзраду проти Віктора Медведчука розпочала ще його команда у 2019 році. Проте його наступник на посаді розповів, що насправді ситуація довкола провадження трохи інша.

Руслан Рябошапка, який обійняв посаду генпрокурора після Луценка, в ефірі програми “Перехресний допит” розповів, у якому стані перебувала справа щодо Медведчука. Водночас він зауважив, що тоді все ж мовилося про відповідні розслідування.

“Не було цього провадження (щодо держзради – ред.). Якесь провадження було відкрите за заявою одного з колишніх народних депутатів. Воно не було завершене й не було розслідуване до такого ступеня, що можна було повідомити комусь про підозру, не було цього”, – роз’яснив Рябошапка.

Водночас колишній генпрокурор Руслан Рябошапка розповів, що матеріали, які готувалися щодо застосування санкцій щодо Медведчука і щодо телеканалів – були готові.

“Проєкти та рішення теж були на той час, але чомусь попередня влада не застосувала ці санкції”, – сказав Рябошапка.

Він додав, що його команда піднімала відповідні матеріали і пропонували президенту вже тоді, у 2019 році, застосувати санкції до телеканалів, але тоді не вистачило політичної волі для того, щоб це рішення прийняти.

“Був певний стиль комунікації з російською владою. Українська влада все ж сподівалася отримати певний результат від цих комунікацій, тому намагались особливо не дратувати російську адміністрацію, тому й не вистачило власне політичної волі для застосування санкцій вже тоді”, – пояснив Рябошапка.

Нагадаємо, 14 травна колишній генеральний прокурор Юрій Луценко, а нині ведучий на каналі Порошенка, написав пост у Фейсбук в якому назвав вручення підозри Медведчуку шоу і заявив, що перша справа про держзраду була почата його командою ще у 2019 році.

Однак українці в коментарях нагадали панові Луценко, при якій владі Медведчук придбав собі телеканали і суттєво збагатився.