На думку генерал-лейтенанта ЗСУ, народного депутата від “Європейської солідарності” Михайла Забродського, Верховний головнокомандувач повинен чітко заявити всьому українському народу, що ми маємо битися з ворогом. Таку думку він висловив у програмі “Вечір з Миколою Княжицьким”.

“На місці Верховного головнокомандувача потрібно дати зрозуміти всій країні, всій нації, що ми будемо робити. Не в плані передислокації військ. Потрібна чітка заява стосовно напрямку дій, наших намірів. Верховний головнокомандувач має сказати: “ні, ми будемо битися”, і це буде одночасно і наказ, і дорожня карта, і вказівка всім, що треба готуватися до силового сценарію”, – зазначив Забродський.

Генерал-лейтенант також додав, що події 2014 року показали, що воюють не одні збройні сили, а вся країна, проте Україна до оборони не готова.

“У плані підготовки країни до оборони і держави до оборони, підкреслюю різницю цих понять, – зроблено ще дуже мало. А саме через те, що віддаючи данину своїй політичній позиції, керівництво країни постійно маневрує, кидається з однієї крайності в іншу. То ми називаємо війну перемир’ям, то ми називаємо обстріли загостренням. Добре, хоч пересування військ зараз називаємо пересуванням і загрозою, а потрібно було б назвати напруженням на кордоні”, – зауважив нардеп.

Забродський наголосив, що ця невизначеність керівництва держави у формулюваннях призводить до невизначеності в настроях суспільства і нерозуміння того, що на нас чекає.

В свою чергу, Росія намагається залякувати Україну своїми діями на Донбасі та спровокувати її на наступ, але українська сторона буде і надалі утримуватися від такої реакції,  про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю французькій газеті Le Figaro, текст якого було оприлюднено на сайті глави держави в п’ятницю, 16 квітня.

“Вони (Росія. – Ред.) точно намагаються показати, що ми повинні боятися, і вони намагаються точно провокувати нас. (…) Ми усі розуміємо – це тиск. Тиск політичний, мілітаризований, психологічний. Чому психологічний? Тому що вони стріляють і чекають, що ми відповідатимемо так само. Мало того, вони “чекають”, що ми підемо на сході України в наступ. Але ми не дамо їм “такого щастя”, – сказав український президент.

На запитання, чи вважає він, що президент Росії Володимир Путін має намір анексувати Донбас, приєднавши його до РФ, Зеленський відповів: “Мені здається, я знаю, чого він хоче, але я не хотів би його підштовхувати. Бо завжди є надія на 1 відсоток, що він цього не бажає. Або навіть якщо бажає, то не зробить”.