Уряд до Нового року планує очистити всі міста України від залів ігрових автоматів, заявив український прем’єр-міністр Олексій Гончарук. Відео опубліковано на сторінці прем’єра в YouTube.

“Ми прийняли рішення про те, щоб припинити юридичні маніпуляції і розбити ту юридичну схему, якою користувалися до сьогодні… власники залів ігрових автоматів. Вони прикидалися лотереями, але, звичайно, вони не лотереї… Національна поліція України разом з фіскальною службою почали працювати над тим, щоб з українських міст зникли зали ігрових автоматів”, – сказав Гончарук.

Він зазначив, що за перший день спецоперації було припинено діяльність понад 5 тис. залів ігрових автоматів по всій Україні.

“За нашими підрахунками, їх більше 8 тис. Це означає, що роботи ще досить багато. Тому, якщо ви знаєте про існування залу гральних автоматів, який “сховався”, який не помітили правоохоронці, спеціально або випадково, повідомляйте про це нас… Ми зробимо все від нас залежне, щоб уже до Нового року ця хибна практика залів гральних автоматів на вулицях українських міст зникла”, – резюмував прем’єр.

Глава уряду зазначив, що рішення Кабміну виконуються негайно.

“Зараз залучено 715 мобільних груп зі складу працівників слідчих підрозділів, а також Департаменту стратегічних розслідувань. За дорученням Президента співробітники СБУ встановили, де саме функціонують підпільні казино і гральні заклади, які “кришують” правоохоронці”, – додав він.

Варто додати, що 20 грудня Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження, яке скасовує право державних лотерей займатися гральним бізнесом, зокрема ігровими автоматами. Відповідний документ опубліковано на сайті уряду.

Зокрема, Кабмін скасував наказ Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва від 2002 року, у якому йдеться про розповсюджувачів державної лотереї.

Другим пунктом розпорядження уряд доручив Національній поліції та Державній фіскальній службі “забезпечити вжиття заходів до припинення функціонування розповсюджувачів лотерей, діяльність яких віднесена до заборонених”, тобто які насправді займаються гральним бізнесом.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив у Facebook, що правоохоронці мають припинити діяльність залів гральних автоматів до кінця 2019 року.

“За ніч проведені перші спецоперації, уже більше сотні таких закладів припинили свою діяльність. Але цього недостатньо, за нашими підрахунками, таких залів в Україні більше восьми тисяч”, – зазначив він.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що дав доручення Національній поліції України припинити функціонування всіх гральних закладів в Україні до 16-ї години 20 грудня 2019 року, повідомляє пресслужба його відомства.

“Постанова Кабміну нам диктує, що всі гральні клуби, лотереї та гральні заклади повинні бути зачиненими. Вимагаю від Нацполіції до 16-ї години 20 грудня відповідно до постанови КМУ припинити функціонування гральних закладів”, – сказав міністр.