Президент Франції Еммануель Макрон розповів, що наближення миру в Україні буде основною темою його розмови з лідером Китаю під час візиту в Пекін.

Про це він заявив у своєму Twitter.

Макрон зазначив, що планує обговорювати з Сі Цзіньпіном економічні питання, продовольчу безпеку, захист клімату та біорізноманіття, але війна в Україні буде темою номер один.

“Я переконнаий, що Китай має зіграти провідну роль у відновленні миру. Саме це я приїхав обговорити і просувати”, – зазначив президент Франції.

Напередодні візиту Макрон і президент США Джо Байден у телефонній розмові домовилися спонукати Китай до дій для прискорення закінчення війни в Україні.

Китай має вплинути на президента РФ Путіна з метою вирішення військового конфлікту між Росією та Україною, заявив у Пекіні президент Франції Емманюель Макрон.

Китай через його тісні зв’язки з Москвою може відігравати “значну роль” у пошуку миру в конфлікті між Росією та Україною, упевнений президент Франції Емманюель Макрон. Представлений наприкінці лютого китайський “мирний план” щодо України свідчить про “волю зробити внесок у вирішення конфлікту”, заявив Макрон у середу, 5 квітня, у перший день свого візиту до Пекіна.

“Китай підтвердив свою прихильність до Статуту ООН, відповідно і (поваги принципу. -Ред.) територіальної цілісності та суверенітету”, – сказав президент Франції. Макрон сподівається переконати Сі Цзіньпіна дистанціюватися від Росії та не постачати зброю Росії. “Китай – єдина країна, яка може мати прямий та радикальний вплив на конфлікт – у тому чи іншому напрямі”, – наголосили раніше в Єлисейському палаці.

Він також застеріг від прагнення “відокремити великі економічні блоки один від одного” і закликав до побудови відносин “з великою дружбою, відкритістю і в той же час і з почуттям відповідальності”.

“Ми ніколи не були наївними щодо Китаю”, – додав він.