Днями на ресурсах окупаційної адміністрації рф у тимчасово окупованому Криму з’явився указ так званого «глави республіки крим», яким створено так звану «призовну комісію з мобілізації громадян у республіці крим» у новому складі, затверджено положення про неї та доручено створити в «муніципальних районах та міських округах» відповідні комісії нижчого рівня.

Про це повідомляє Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим.

Вказані кроки окупаційної адміністрації свідчать, що російська федерація готується до проведення незаконної мобілізації на тимчасово окупованій території. Громадян України в окупованому Криму знову планують примушувати воювати проти власної держави, як це вже відбувається з тими, кого окупанти незаконно призвали на строкову службу.

Нагадаємо, що призов і мобілізація наших громадян до збройних сил держави-окупанта є грубим порушення норм міжнародного гуманітарного права, зокрема положень IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

Закликаємо наших громадян у тимчасово окупованому Криму зробити все можливе, аби уникнути будь-якої участі у військових формуваннях країни-агресора.

Саботуйте рішення окупантів! Пам’ятайте, ваше життя – найдорожче, що у вас є! Якщо ви все ж не зможете уникнути мобілізації і вас залучатимуть до участі у війні, то за першої ж нагоди здавайтеся в полон. Цим ви збережете своє життя та не виконуватимете злочинних наказів.

Запам’ятайте! Виконання злочинних наказів, які можуть призвести до жертв серед цивільного населення або руйнування цивільної інфраструктури, будуть кваліфіковані як злочини без строків давності, отже рано чи пізно ви понесете передбачену законодавством України та міжнародним правом відповідальність. Навіть якщо ви були мобілізовані на війну з Україною примусово.

Додамо, що окупаційна влада блокує виїзд із окупованих територій в Херсонській та Запорізькій областях чоловіків призивного віку, бо збирається провести так звану “мобілізацію”.

Про це розповів на брифінгу речник Міноборони Олександр Мотузяник.

“Для поповнення втрат в особовому складі російської армії здійснюється підготовка до так званої мобілізації в Херсонській і Запорізькій областях. Окупаційна влада блокує виїзд з окупованих територій місцевого населення, зокрема чоловіків призовного віку”, – сказав він.

Речник Міноборони зазначив, що противник здійснює підготовку до проведення так званого референдуму щодо приєднання окупованих територій у Херсонській і Запорізькій областях до РФ.

“З цією метою триває активна інформаційна кампанія на підконтрольних територіях”, – поінформував Мотузяник.

Крім того, він звернув увагу на те, що в Білгородській області Росії проводиться масовий забір крові в населення для потреб армії РФ.

“За інформацією української розвідки, в Білгородській області Росії проводиться масовий забір крові в населення для потреб російської армії”, – сказав Мотузяник.

Варто зазначити, що мобілізовані в так званих Л/ДНР чоловіки вважають себе “рабами” російських окупантів і раді потрапити в український полон.

Про це повідомляє СБУ в телеграмі.

“Мы как рабы для россии. Копаем для них окопы, подбираем за ними объедки…” – говорить чоловік.

Його насильно мобілізували і привезли у розташування російських військ під Сумами. Російські офіцери використовували їх для влаштування окопів, а у вільний час “виховували” за усіма законами дідівщини.