На закритій частині засідання Ради безпеки РФ, яке Путін  проводив минулого тижня, обговорювалися проблеми у російській обороні та перспектива можливого програшу. І сам Путін, і військове командування РФ розуміють, що війну вже не виграти. 

Про це в ефірі українського телеканалу сказав генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж. 

За словами генерала, у наявності — ознаки паніки росіян, яка “наростає, але поки що проявляється не на офіційному рівні, проте її проявів уже чимало”. По-перше, Росією не було досягнуто задекларованих військових завдань, що не може не відбиватися на настроях. 

“Декларувалось російським керівництвом, що буде захоплено Бахмут, Авдіївку, Вугледар, усю Донецьку та Запорізьку області, буде “повернення” Херсона. Все це не відбулося. Навпаки, ми не лише відбивали потужні атаки, але й контратаки проводимо, дуже потужні вогневі удари, особливо по Запорізькій області — склади боєприпасів. Проводиться партизанська боротьба — знищуються колаборанти”, — коментує гість ефіру. 

По-друге, важливим індикатором усвідомлення поразки, як зазначив Маломуж, є виїзд сімей російських військових, ФСБ-шників із тимчасово окупованих українських територій: Запорізької, Херсонської областей та навіть Криму. 

“Це ознаки того, що вони чекають великих змін, тобто великої поразки. Паніка поки що тільки проявляється в неформальному форматі, в розмовах про конкретні дії — виїзд, евакуацію, як вони кажуть. Тобто вже формується позиція великої втечі”, — констатує екскерівник Служби зовнішньої розвідки України. 

Маломуж додав, що зведення окупантами оборонних споруд, типу 70-кілометрового протитанкового рову в Запорізькій області, також свідчить про невпевненість росіян та побоювання поразки. А це позначиться на їхній обороноздатності. 

“Це позначиться на усіх представниках і збройних сил, і спецслужб Росії, і місцевих колаборантів. Це сукупність фактів, яка грає на нашу перемогу, нашу перспективу… Уже інтуїтивно формується така суспільна свідомість, що програш Росії близький, тому вони чекають на фатальний день”, — резюмував генерал. 

Водночас Сили оборони України системно і планомірно знижують бойовий потенціал путінської армії. Проте одна з ключових складових перемоги — не тільки звільнення окупованих Росією територій, а й необхідність привести російську армію до такого стану, коли вона не зможе більше загрожувати нікому у світі, сказав військовий експерт Владислав Селезньов.  

Він нагадав, що від постійних обстрілів армії РФ досі страждають, зокрема окуповані території Херсонської, Сумської, Харківської, Чернігівської областей.  

“Орієнтуючись на зведення Генерального штабу ЗСУ, можемо фіксувати мінометні, артилерійські, авіаційні обстріли прикордонних регіонів України, які вже давно звільнені від путінської окупації. Йдеться про окремі прикордонні райони Чернігівської, Сумської, Херсонської та Харківської областей. Це також окремі населені пункти на території Донецької, Луганської та Запорізької областей”, — зазначив гість ефіру. 

За його словами, останнім часом росіяни дедалі частіше починають використовувати авіаційну компоненту: бомбардувальники, які запускають баражувальні боєприпаси, планувальні бомби, що несуть величезні руйнування і, відповідно, ризик і для здоров’я, і для життя як українських воїнів, так і мирних жителів. 

“Тому, безумовно, планомірне знищення військового потенціалу путінської армії, результатом якого буде фізична неможливість використовувати саме збройні сили Російської Федерації для вчинення актів агресії не лише щодо України, а й щодо будь-якої іншої країни — ось це найголовніший фактор, на який наразі й орієнтуються українські Сили оборони. Звільнити території — це лише мала дещиця внеску в нашу спільну перемогу. Необхідно привести російську армію в такий стан, коли вона не зможе загрожувати нікому у світі”, — резюмував Селезньов.